Strona głównaWiadomościMOPS w Przemyślu za nasze pieniądze zaopatrzył się w sprzęt gamingowy

MOPS w Przemyślu za nasze pieniądze zaopatrzył się w sprzęt gamingowy

Pracownicy każdego z urzędów państwowych do pracy potrzebują sprzętu komputerowego. Jednak dyrektor przemyskiego MOPS-u zamiast zakupu komputerów biurowych wybrał sprzęt, który jest marzeniem niejednego gracza.

Pierwszy raz o dyrektorze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu zrobiło się głośno po tym jak wystąpił w programie TVN „Uwaga!”. Widzowie programu zauważyli, że w jego gabinecie znajduje się drogi fotel AKRacing oraz gamingowy monitor i notebook. Sprzęt został zakupiony za pieniądze publiczne pochodzące z podatków.

Kilkukrotne kontrole wykazały, że MOPS kupował m.in. gamingowe modele laptopów MSI. Jak można przeczytać w protokole kontrolnym:

MSI to jeden z największych i najbardziej znanych na świecie producentów sprzętu dla graczy. W swojej ofercie posiada sprzęty skierowane do amatorów, ale również profesjonalistów gier komputerowych.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, w dokumentach księgowych znaleziono dwa laptopy, za które zapłacono po 7 tys. złotych, dwa w cenie 6 tys. Dyrektor ośrodka korzystał z klawiatury za prawie 700 złotych oraz akcesoriów do telefonu za blisko tysiąc. Ponadto, jako służbowy telefon wykorzystywał iPhone 6 Plus, choć na oficjalnej fakturze widniał zupełnie inny model. Co więcej części gamingowego sprzętu nie było na terenie ośrodka podczas kontroli, powrócił tam kilka dni później.

Nierozwiązana pozostaje zagadka, w jakie tytuły pykali pracownicy ośrodka i czy robili to w czasie godzin urzędowania czy po pracy.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię