Strona głównaWiadomościHardwareIntel planuje przejęcie AMD? Szefowa "Czerwonych" na celowniku procesorowego potentata

Intel planuje przejęcie AMD? Szefowa „Czerwonych” na celowniku procesorowego potentata

Tegoroczne targi CES to nie tylko premiery sprzętowych nowości, ale też niezwykle ciekawe plotki z kuluarów. Niektóre brzmią wręcz sensacyjnie – jak ta o planach Intela wobec AMD i ich szefowej, Lisy Su.

Wszystko z powodu aktualnie trwającego chaosu i “bezkrólewia” w Intelu. Sytuacja taka utrzymuje się już od około 6 miesięcy. Poprzedni CEO Intela, Brian Krzanich, został zwolniony po tym jak na światło dzienne wyszedł jego romans z jedną z pracownic. Od tamtej pory rolę szefa sprawuje Robert Swan, ale jest nim tylko w ramach zastępstwa. Tak więc od 6 miesięcy trwają poszukiwania nowego CEO, już na stałe. Najpierw poszukiwano w szeregach firmy, ale albo nikt się nie kwapi do podjęcia tej roli, albo nikt nie okazał się być na tyle kompetentny. A teraz pojawiła się niezwykle ciekawa informacja, według której firma miałaby zapuścić swoje sieci do konkurencyjnego obozu.

Zobacz: Intel wymusił zakup nowych płyt głównych wprowadzając klientów w błąd? Badania eksperta nie pozostawiają wątpliwości

Podczas CES 2019 jeden z dziennikarzy usłyszał informację, według której Intel planuje zatrudnić na wolne stanowisko aktualną szefową AMD, Lisę Su, która u “Czerwonych” zatrudniona jest od 2012 roku, a kierownicze stanowisko objęła dwa lata później. Fakt, że firmy technologiczne podkupują sobie pracowników nie jest niczym nowym, ale w tym przypadku mówi się nawet o tym, że Intel jest gotów wykupić całe AMD, gdyby tylko to miało sprawić, że Lisa podejmie u nich pracę. W żadnym wypadku natomiast plany Intela nie dotyczą technologii posiadanych przez AMD, ale oczywiście bonus w postaci zniknięcia największego konkurenta Intela byłby pewnie bardzo mile widziany. Ot, takie dwa w jednym.

Zobacz: Pierwsze testy porównawcze Intel Core i9 9900K opublikowane przez Intel mogą wprowadzać w błąd

Oczywiście do informacji o wykupie należy podchodzić z ogromną ostrożnością. Aby taka transakcja stała się faktem, Intel musiałby wyłożyć ponad 60 miliardów dolarów, bo na tyle aktualnie szacuje się wartość AMD. Takie przejęcie pewnie nie spodobałoby się też władzom odpowiedzialnym za zdrową konkurencję na rynku. Jednak gdyby w ten czy inny sposób doszło do zatrudnienia Lisy Su, nie byłaby pierwszym pracownikiem AMD pozyskanym przez Intel. Ostatnio barwy klubowe zmieniło kilku managerów. Najważniejszym był chyba Raja Koduri, szef Grupy Technologicznej Radeona. To on jest aktualnie w Intelu odpowiedzialny za karty graficzne Intel Xe, których premiera ma nastąpić w 2020 roku.

Co sądzicie o całej sytuacji?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

4 KOMENTARZE

  1. Większej bzdury to ja już bardzo dawno nie czytalem buhahahaha. Intel to tonący Titanic i już nic tej pseudo korporacji nie uratuje. A długoletni plan taktyczny Pani Dr. Lisy Su odbudowy potegi AMD jeszcze się nie zakończył, więc będzie to zapewne ostatnia osoba, która miałaby zasilić obóz niebieskiego tonącego guana. Świat technologii może i jest skorumpowany praktycznie do kości, ale zdarzają się diamenty które posiadają ambicje oraz swój honor, i do takich osób należy właśnie obecna CEO w AMD 🙂

    Intel miałby kupić AMD w chwili kiedy akcje AMD zdrożały o ponad 100% hahahahaha. Ten kto wymyślił tego fake newsa ma naprawdę dobre palenie hahahahaha.

  2. Dla Intela wyłożyć 60mld to nic nawet więcej wynosił przychód (dochod też mały nie był ) za sam 2017 r. Dla Intela o wiele bardziej dotkliwe były by kary za monopol i siła rzeczy tak czy siak Intel musiałby powołać spółkę konkurencyjną aby te kary kilku krotnie nie przerosły kosztów zakupu AMD. A jeśli pan redaktor uważa że krzanich wyleciał za romans to niezła fantazję musisz mieć xD wcale kilka tygodni przed odwołaniem nie powiedział że Intel ma problemy i AMD może zabrać im ponad 20% rynku serwerowego…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię