Strona głównaGryAktualnościMortal Kombat 11 - Polacy tworzą PC-tową wersję bijatyki

Mortal Kombat 11 – Polacy tworzą PC-tową wersję bijatyki

Zawsze lubimy pisać o polskich firmach i ich osiągnięciach, szczególnie na rynku gamingowym. Dlatego z ogromną przyjemnością przychodzi mi napisanie tego tekstu. Okazuje się, że to Polacy stworzą PC-tową wersję Mortal Kombat 11.

Mortal Kombat 11 to jedna z najgorętszych gier ostatnich dni. NetherRealm pokazali pierwszy gameplay, który wygląda jeszcze lepiej i jeszcze brutalnej od poprzednich części. Premiera zaplanowana jest na 23 kwietnia w wersji na Xboxa One, PlayStation 4 i PC. Z perspektywy Polaków szczególnie ciekawie zapowiada się wydanie na tzw. blaszaki.

Za Mortal Kombat 11 w wersji na PC odpowiedzialne będzie polskie studio QLOC. Ale nie powinno to nikogo dziwić. Warszawiacy mają ogromne doświadczenie w przenoszeniu gier na desktopy i przede wszystkim robią to bardzo dobrze. Dzięki ich pracy mogliśmy zagrać chociażby w Injustice 2, czyli inną, popularną bijatykę produkcji NetherRealm. Oprócz tego Polacy przenieśli na PC-ty również Dark Souls Remastered.

Zobacz: Znamy ceny edycji kolekcjonerskich Mortal Kombat XI i Dark Souls Trilogy. Są kosmiczne!

Wybór Polaków był dla NetherRealm oczywisty. Warto wspomnieć, że pierwsza wersja Mortal Kombat X na PC-ty nie była najlepsza. Studio High Voltage Software nie spisało się najlepiej. Dopiero wtedy twórcy bijatyki zgłosili się do polskiego QLOC, którzy naprawili błędy w wersji Mortal Kombat XL. Teraz od samego początku będą odpowiedzialni za „jedenastkę”, więc o jakość konwersji nie musimy się martwić. Nasi rodacy nie tylko mają ogromne doświadczenie, ale też doskonale znają silnik gry.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamer
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię