Strona głównaGryAktualnościFallout 76 wkrótce może stać się grą free to play

Fallout 76 wkrótce może stać się grą free to play

Chyba nie ma sensu pisać kolejnego elaboratu i wszystkich problemach Fallout 76. Jestem pewien, że każdy ogarnięty gracz dokładnie zna sytuację gry Bethesdy. Ograniczmy się do stwierdzenia, że jest falatnie. Jest wręcz tak źle, że gra znika ze sklepowych półek. Czy to oznacza przejście na model free to play?

O tym, że Fallout 76 może z czasem przejść na model free to play, mówiło się już od dłuższego czasu. Być może już wkrótce stanie się to faktem. Wskazuje na to kilka elementów. Po pierwsze, stan gry i fatalna sprzedaż. Nikt o zdrowych zmysłach, nawet najwięksi optymiści w Bethesdzie, nie ma prawa sądzić, że sytuacja znacząco się poprawi. Gracze nie kupują Fallouta 76 i raczej nie stanie się nic cudownego, co zmieni ich podejście. Free to play może być ratunkiem, który pozwoli ograniczyć starty. Poza tym jest jeszcze pewien australijski sklep i Amazon.

Zobacz: Fallout 76 – Bethesda rozdaje bany za wchodzenie do pokoju deweloperskiego

Mowa o EB Games, czyli jednym z największych sprzedawców gier w Australii. Sieć ściągnęła Fallout 76 ze swoich półek. W tym momencie nie ma w sklepach fizycznych wersji gry (poza edycjami limitowanymi, np. Power Armor Edition). Podoba sytuacja może mieć miejsce wkrótce w amerykańskim Amazonie. Największy sklep internetowy świata ma na stanie zaledwie 21 kopii Fallout 76 w wersji na PC i po kilkanaście na PS4 oraz XOne (w momencie pisania tekstu). To niecodzienna sytuacja, biorąc pod uwagę wielkość Amazona. Najwyraźniej nowe dostawy nie dotarły i być może już nie dotrą.

Zobacz: Polak ma spory problem z Fallout 76, a Bethesda nie ma zamiaru mu pomagać

Czy to oznacza, że Fallout 76 przejdzie na model free to play? Jest na to spora szansa. Bethesda powinna zrobić wszystko, aby chociaż spróbować wyjść na zero lub przynajmniej ograniczyć straty. Udostępnienie gry za darmo i zarabianie na kosmetycznych dodatkach może być jednym ze sposobów. Już teraz gry free to play zarabiają dużo więcej niż tytuły premium. Pamiętajcie jednak, że to na razie tylko plotki i przypuszczenia. Wciąż musimy czekać na oficjalne informacje.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

  1. bzdura.. na pólkach amazonu tony gier. nie ma ich na stronie www ale to nie to samo. malo wiesz o tym biznesie to sie nie wypowiadaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię