Strona głównaWiadomościMSI prezentuje dwie nowe klawiatury mechaniczne - Vigor GK80 i GK70

MSI prezentuje dwie nowe klawiatury mechaniczne – Vigor GK80 i GK70

MSI coraz śmielej poczyna sobie na rynku akcesoriów dla graczy. Najnowszym nabytkiem w portfolio producenta są dwie klawiatury mechaniczne Vigor GK80 i GK70. Obie z aluminiową ramą i przełącznikami Cherry MX.

MSI Vigor GK80 to pełnowymiarowa klawiatura z podpórką pod nadgarstki w zestawie. Wyposażona jest w przełączniki mechaniczne Cherry MX Red z podświetleniem RGB. Producent zdecydował się na popularną ostatnio konstrukcję bez ramy wokół przycisków, przez co wystają one nad powierzchnią klawiatury. Na urządzeniu znajdziemy dedykowane przyciski multimedialne, a także dodatkowy port USB, który ma służyć między innymi do ładowania innych urządzeń (USB 2.0 500 mAh). Całość ma wymiary 439 x 141 x 38 mm i waży 1,4 kg. GK80 łączy się z komputerem przy pomocy 2-metrowego kabla USB.

Jeśli chodzi o model MSI Vigor GK70, to w tym przypadku nie uświadczymy sekcji numerycznej, dedykowanych przycisków multimedialnych i złącza USB. Poza tym specyfikacja jest dokładnie taka sama, co oznacza zastosowanie przełączników Cherry MX Red RGB i aluminiowej ramy. Oczywiście oznacza to mniejsze rozmiary (354 x 137 x 46 mm) i niższą masę (900 gramów). Kabel też jest nieco krótszy, bowiem ma 1,8 metra długości.

Klawiatury obsługują pełny Anti-Ghosting. W standardzie mają 6-Key Rollover, który – po włączeniu trybu gry – zmienia się w N-Key Rollover. GK80 i GK70 współpracują z płytami głównymi i kartami graficznymi MSI, których ustawienia da się zmieniać kilkoma skrótami klawiszowymi. W zestawie z obiema klawiaturami otrzymujemy jeszcze dodatkowe przyciski, które chowane są na spodzie podpórki pod nadgarstki. Aktualnie MSI Vigor GK80 kosztuje około 155 dolarów. Z kolei za MSI Vigor GK70 zapłacimy 125 dolarów.

Źródło: AnandTech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię