Strona głównaWiadomościMSI Z270 Gaming M6 AC. Lądowisko dla procesorów Intela z rodziny Kaby...

MSI Z270 Gaming M6 AC. Lądowisko dla procesorów Intela z rodziny Kaby Lake

Płyta główna od MSI jest dla 6. i 7. generacji procesorów Intel jest jak lotniskowiec na otwartej wodzie dla MIG-ów – pozwala im bezpiecznie wylądować i w momencie otrzymania misji wystartować na pełnych obrotach.

Procesory Kaby Lake już jakiś czas temu wzięły szturmem rynek komputerowy i zdążyły podgrzać nie jedną pastę termoprzewodzącą, lecz producenci porzucają myśli o zaprzestaniu tworzenia nowych płyt głównych. Chcąc wybić się z tła konkurencji i stanąć na pierwszym planie MSI stworzyło mocną bazę ATX na Intela, która wygląda i działa jak należy.

Jednak na tego typu opisy nie raz natkniemy się na stronach producentów sprzętu komputerowego. Co ma więc w sobie Z270 Gaming M6 AC, że jest aż tak wyjątkowa? Spoglądając na nią z góry zobaczymy gniazdo na procesor o chipsecie LGA1151, cztery puste banki na pamięć RAM typu DDR4 (do 64 GB) z dużym potencjałem OC do 3800 MHz. Ponadto świetnie współpracuje z 3 kartami podłączonymi przez Crossfire, lub dwiema w trybie SLI. Na płycie mamy jeszcze 6 portów SATA plus po jednej sztuce nowszych standardów M.2 i U.2 o maksymalnej przepustowości do 4 GB/s.

To nie koniec wyliczanki. Tylny panel płyty wyposażono w 7 złączy USB, w tym 3x USB 2.0, 4x USB 3.1 (Gen2 Type A, Gen2 Type C, Gen1 Type A). Gdy zabraknie nam wolnych złączy, z płyty możemy jeszcze wyprowadzić dodatkowe wejścia na urządzenia USB. Kompozycję technologiczną uzupełniają kodek Realtec ALC1220 sprawujący władzę nad dźwiękiem, mariaż modułów sieciowych Intel Wireless-AC8265 obsługujący WiFi w wersji 802.11ac, Bluetooth 4.2. No i standardowo gniazda na urządzenia PS/2 i na kabel z wejściem Ethernet. Wyświetlacz zewnętrzny możemy połączyć przez złącze HDMI lub DisplayPort.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę sklepową MSI Z270 Gaming M6 AC nie odnajdziemy jeszcze tego modelu, ale na zagranicznych stronach już jest dostępna w sprzedaży. Przeliczając walutę wroga na rodzime miedziaki, można oszacować, że zabulimy za płytę w granicach okrągłego tysiaczka. Podświetlona cena jest dosyć spora, ale trzeba mieć na uwadze, że płyta główna wyraźnie podąża w kierunku wydajności i estetyki, więc jest skierowana na portfel gamingowych smakoszy.

Źródło: techpower.com, techreport.com, us.msi.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię