Strona głównaGryAktualnościMyszki w jednym lobby, a kontrolery w drugim. Infinity Ward wyjaśnia szczegóły...

Myszki w jednym lobby, a kontrolery w drugim. Infinity Ward wyjaśnia szczegóły cross-playu w Modern Warfare

Przy okazji wczorajszego gameplay revealu dowiedzieliśmy się również kilka ciekawych rzeczy odnośnie technicznych aspektów multiplayera.

Plotki o cross-playu w Modern Warfare krążyły już od jakiegoś czasu. Kiedy wczoraj dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, pozostało już tylko jedno pytanie: jak dokładnie będzie to działać?

Zobacz: Call of Duty: Modern Warfare rezygnuje z mini-mapy

Okazuje się, że wszystko będzie zależne nie od platformy, na jakiej gracie w Call of Duty, a od sprzętu, jakim kontrolujecie swoją postać. Posiadacze PlayStation 4 i Xboxa będą trafiać w te same lobby, ale nie zostaną automatycznie wrzuceni w grę z graczami PC.

Co ciekawe, jeżeli do komputera podłączycie kontroler, matchmaking zacznie wrzucać Was w konsolowe lobby. Odwrotnie będzie wyglądać sytuacja dla osób używających klawiatury i myszki na PS4 czy Xbox One.

Wyjątkiem będzie zapewne moment wejścia do lobby gracza konsolowego ze swoimi znajomymi z PC. Aktualnie wydaje się to jedyną możliwością, kiedy kontroler stanie oko w oko z myszką i klawiaturą.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię