Strona głównaEsportNa DreamHacku zagra drużyna CS:GO, w której najmłodszy gracz będzie miał 62...

Na DreamHacku zagra drużyna CS:GO, w której najmłodszy gracz będzie miał 62 lata

Jeśli myśleliście, że Virtus.pro są emerytami w świecie Counter-Strike’a, to na DreamHacku wszystko się zmieni. W szwedzkim Jonkoping będziemy mieli okazję obejrzeć drużynę Lenovo Silver Snipers, w której najmłodszy zawodnik ma 62 lata.

Ale spokojnie, drużyna Lenovo Silver Snipers nie zagra w turnieju głównym. Nie oszukujmy się – nie miałoby to najmniejszego sensu. Zespół składający się z seniorów w wieku od 62 do 81 lat będzie można oglądać w strefach otwartych. Jeśli kogoś najdzie taka ochota, to najprawdopodobniej będzie też okazja, aby z nimi zagrać. Co ciekawe, w drużynie są dwie panie, co normalnie się nie zdarza zbyt często. Zatem Silver Snipers łamią nie tylko stereotyp dotyczący wieku, ale też płci i mieszania zespołów.

Seniorzy przeszli przygotowania pod okiem profesjonalisty. Ich trenerem został Tommy ‘potti’ Ingemarsson, który znany jest przede wszystkim starszym fanom z czasów Counter-Strike’a 1.6. – To bardzo ważne, aby zajmować się osobami starszymi, bo to często pomijana grupa społeczna. To zabawne i ekscytujące doświadczenie, a oni naprawdę chcą się uczyć gry. Esport jest dla każdego – skomentował trener Silver Snipers.

Stworzenie takiego zespołu to bardzo ciekawa inicjatywa. Pokazuje, że esport nie jest zarezerwowany tylko dla osób w wieku od 13 do 35 lat. Profesjonalne rozgrywki są przecież często porównywane do tradycyjnego sportu, a tam nie ograniczamy wieku kibiców. Zatem czemu mielibyśmy to robić w esporcie? Sam jestem bardzo ciekaw, jakie umiejętności aktualnie prezentują seniorzy. Mam nadzieję, że będzie okazja obejrzeć ich na jakimś streamie.

[you tube=XPpVyNJykg8]

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię