Strona głównaEsportNa Gamescom odbędzie się pierwszy turniej Playerunknown’s Battlegrounds

Na Gamescom odbędzie się pierwszy turniej Playerunknown’s Battlegrounds

ESL zapowiedziało pierwszy w historii turniej w grę Playerunknown’s Battlegrounds. Zawody odbędą się w trakcie Gamescom i weźmie w nich udział 80 najlepszych graczy i influencerów, zaproszonych przez organizatora.

Turniej zostanie zorganizowany przez ESL oraz Bluehole Inc., czyli twórcę i wydawcę gry Playerunknown’s Battlegrounds. Będą to pierwszego tego typu zawody w uwielbianym przez graczy tytule. Odbędą się w dniach 23-26 sierpnia 2017 roku w Kolonii, w trakcie targów Gamescom. Zaproszenie ma otrzymać 80 najlepszych graczy i influencerów, czyli znanych osobistości ze świata gier, np. YouTuberów lub streamerów. Czy ma szansę pojawić się też ktoś z Polski, np. Leh lub Izak? tego na ten moment nie wiemy.

Ciekawie zapowiada się format rozgrywania turnieju. W trakcie 4 dni odbędzie się kilka gier w różnych trybach. Organizatorzy przewidzieli między innymi tradycyjne mecze Solo, Duo i Squad, a także Duo FPP, czyli z widokiem z pierwszej osoby. Turniej wygra ten, kto uzyska najlepszy wynik ogólny w trzech grach. Poza tym już 3 sierpnia do gry trafią przedmioty, ze sprzedaży których dochód trafi na nagrody w turnieju oraz na cele charytatywne. Organizatorzy przewidują, że pula nagród wyniesie aż 350 tys. dolarów, co jest kwotą bardzo wysoką jak na pierwsze zawody esportowe w PUBG.

– Od samego początku wiedzieliśmy, że sukces PUBG jest zależny od pasji, jaką tę grę obdarzy społeczność. Sukces gry chcemy uświęcić, organizując turniej, do którego zaprosimy osiemdziesięciu najlepszych zawodników z całego świata – zapowiedział Chang Han Kim, VP i Executive Producer w Bluehole Inc. – Patrzenie na to, jak szybko rośnie nasza społeczność było niezwykle satysfakcjonujące. Niecierpliwie czekamy na opinie graczy na temat tego, co czeka nas tego lata.

Relacja z turnieju będzie prowadzona przy pomocy oficjalnych kanałów Playerunknown’s Battlegrounds na Twitchu, Facebooku, YouTubie, Mixerze i Twitterze. Transmisje będą się rozpoczynać o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię