Strona głównaWiadomościWyciekło pierwsze zdjęcie referencyjnej kart AMD Radeon RX Vega

Wyciekło pierwsze zdjęcie referencyjnej kart AMD Radeon RX Vega

Do sieci wyciekło pierwsze zdjęcie, które ma przedstawiać referencyjną wersję karty graficznej AMD Radeon RX Vega. Wszystko wskazuje na to, że fotografia jest autentyczna.

Skąd możemy mieć pewność, że zdjęcie karty graficznej jest prawdziwe i rzeczywiście widzimy na nim model z układem Vega? Bardzo mocną wskazówką jest numer laminatu, widoczny na dole karty. Jest on taki sam, jak w modelach Frontier Edition, co z kolei potwierdza plotki o wykorzystaniu w obu modelach identycznego laminatu.

Model zaprezentowany na zdjęciu na pochodzić od firmy Asus. Jest to model inżynieryjny, ale ma być zgodny z tym, co finalnie trafi na rynek konsumencki. Tak przynajmniej twierdzą źródła odpowiedzialne za fotografię. AMD miało poprosić o testy tego modelu w porównaniu do GeForce’a GTX 1080. Tester podobno nie zamierza się słuchać i chce porównać Radeona RX Vega do GeForce’a GTX 1080 Ti, czyli modeli znacznie mocniejszego. Patrząc na wcześniejsze plotki, trudno spodziewać się, aby Vega była w stanie nawiązać z Tytanem wyrównaną walkę.

Na ten moment nie wiemy jaki model widzimy na zdjęciu. Biorąc pod uwagę, że ma on być porównywany do GTX-a 1080, to można założyć, że jest to najszybszy wariant z układem Vega 10. Jednak na potwierdzenie trzeba będzie poczekać.

Źródło: VideoCardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię