Strona głównaWiadomościNa targach CES 2018 Tactical Haptics zaprezentował nietypowy kontroler VR

Na targach CES 2018 Tactical Haptics zaprezentował nietypowy kontroler VR

Początek roku obfituje w informacje o nowych urządzeniach VR. Na trwających właśnie w Las Vegas targach CES 2018 swoim produktem pochwalili się również przedstawiciele Tactical Haptics. Nowym urządzeniem jest kontroler, który niczym transformer może zmieniać kształt i dopasowywać się do aktualnych potrzeb. W zależności od mechaniki rozgrywki, gadżet zmieni się w kierownicę lub miecz bez konieczności wychodzenia z VR.

Rozwiązanie zaprezentowane przez Tactical Haptics zostało zaprojektowane z myślą o obsłudze gogli VR Oculus Rift i HTC Vive. Kontrolery nie działają samodzielnie, wymagają połączenia z zestawem VR rozszerzając jego możliwości. Zaprezentowany na CES 2018 model ma gniazda do zamontowania Oculus Touch. Został stworzony również model dla Vive, który ma możliwość zamontowania Vive Trackers.

O samej firmie Tactical Haptics mogliśmy usłyszeć pod koniec 2016 kiedy to firma zabezpieczyła 2,2 miliona dolarów na szybkie dostarczenie urządzenia z systemem force feedback. Zostało ono zaprezentowane na GDC w 2017 roku.

Najnowszy projekt kontrolera również wykorzystuje technologię force feedback, która potrafi symulować bezwładność, elastyczność i siłę uderzenia. Niespodzianką zaś okazał się system modularny kontrolera pozwalający na zmianę jego układu w locie bez konieczności wychodzenia z VR. Kilka innych firm również pracuje nad rękawicami haptycznymi do VR, między innymi HaptX i Dexta Robotics, jednak żadna z nich nie ma w swojej ofercie tego typu rozwiązania. Tactical Haptics to na dzień dzisiejszy jedyna firma, która buduje kontrolery dostosowujące się do mechaniki gry.

Zaprezentowane urządzania są dość duże w porównaniu do standardowych kontrolerów Touch. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik ma wrażenie, że w ręku trzyma miecz lub pistolet. Na korpusie znajdują się dodatkowe zaczepy pozwalające na łączenie ich niczym klocki LEGO. W szybki i wygodny sposób spinając je ze sobą otrzymamy kierownicę lub miecz dwuręczny a szybkie rozpięcie pozwoli na wykorzystanie ich jako miecz i tarcza lub pistolety.

Na obudowie znajdują się przyciski i spusty oraz grzybki nawigacyjne odpowiedzialne za dodatkowe sterowanie a także trigery pozwalające strzelać i chwytać.

Na potrzeby prezentacji możliwości urządzenia została stworzona gra o nazwie Colony Defence. Jest to pierwszoosobowa gra strategiczna, w której należy bronić kosmicznej kolonii przed inwazją owadów, wykorzystuje ona wszystkie możliwości urządzenia. Tego typu kontroler z pewnością znalazłby zastosowanie w grach typu GTA w VR gdzie prowadzimy różne pojazdy oraz używamy szeregu typów broni.

Tactical Haptics nie ujawnił daty premiery, oraz nie wspominał o przewidywanej cenie urządzenia. Wydaje się, że firma rezygnuje z rynku użytkowników indywidualnych, skupiając się na rynku biznesowym. Przykładowo Imax wykorzystuje ich urządzenia do prezentacji Justcie Leage VR. Miejmy nadzieję, że nowe kontrolery trafią do sprzedaży indywidualnej, bo zaprezentowane rozwiązanie wygląda dość obiecująco.

Źródło: tomshardware

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię