Strona głównaWiadomościNa targach Computex 2018 padły nowe rekordy podkręcania RAM-u i CPU

Na targach Computex 2018 padły nowe rekordy podkręcania RAM-u i CPU

Profesjonalni overclockerzy dokonali niemożliwego. Z pamięci G.Skill i procesorów Intel wyciśnięto niemal wszystko do ostatniego rozgrzanego megaherza.

Referencyjne ustawienia podzespołów komputerowych często ograniczają pełną moc urządzeń. Na szczęście bardzo łatwo można przyspieszyć pracę blaszaka nawet bez posiadania specjalistycznej wiedzy. Producenci opracowali dla amatorów profile, które automatycznie podnoszą taktowanie np. w CPU i kościach pamięci. Trzeba jednak liczyć się z tym, że każdy kolejny megaherz ustawiony ponad normę skraca życie sprzętu.

Jednak dla wielu osób podkręcanie samo w sobie ma wymiar czysto „naukowy”. Nie liczy się dla nich żywotność a uzyskanie maksymalnych osiągów. Ich celem jest zapisanie się w historii jako rekordzista OC, któremu udało się osiągnąć niemożliwe.

„Toppc” jest jedną z takich osób, które dokonały czegoś niesamowitego. W trakcie targów Computex 2018 podjął się próby podkręcenia pamięci G.Skill. Korzystając z platformy MSI Z370I GAMING PRO CARBON AC i procesora Intel Core i7-8700K ustanowił nowy rekord w dziedzinie OC dla RAM-u DDR4, który od teraz wynosi 5543 MHz.

Jego kolega po fachu „Splave” również miał swoje pięć minut na Computex. Po sparowaniu ze sobą płyty głównej ASRock Z170M OC Formula i procesora Intel Core i7-8700K uzyskał stabilne taktowanie rdzenia na poziomie 7409,03 MHz. Na tym samym modelu pobił kilka innych rekordów w aplikacjach testujących wydajność sprzętu, m.in. w GEEKBENCH, WPRIME i PIFAST.

Pełny zapis rekordów popełnionych na Computex możecie zobaczyć w poniższej tabelce.

Źródło: guru3d.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię