Strona głównaWiadomościNadal rosną ceny pamięci DDR4 i jeszcze przez długi czas będą rosnąć

Nadal rosną ceny pamięci DDR4 i jeszcze przez długi czas będą rosnąć

Sytuacja na rynku pamięci RAM nie jest łatwa. Cały czas rosną ceny modułów DDR4 i zdaniem ekspertów taki stan utrzyma się jeszcze przez długi czas. Jeśli planujecie wymianę pamięci RAM w komputerze, to lepiej się spieszcie.

Zdaniem analityków DRAMeXchange w najbliższym czasie nie mamy co liczyć na odwrócenie niepokojącego trendu rosnących cen. Specjaliści tej firmy do tej pory trafnie przewidywali sytuację na rynku, więc w ich prognozy można wierzyć. To niestety bardzo zła informacja dla wszystkich użytkowników, którzy planowali w najbliższym czasie zmienić komputer lub same pamięci RAM. Lepiej się spieszyć, bo z miesiąca na miesiąc ceny będą coraz wyższe.

Ostatnie wzrosty mają być w głównej mierze winą firmy Micron, do którego należy zakład produkcyjny N2 (Fab-2). Doszło tam do skażenia, przez które 20 tys. krzemowych wafli nadawało się do wyrzucenia. Jakby sytuacja nie była wystarczająco zła, to jeszcze utracono elementy bazowe do kolejnych 30 tys. wafli. W sumie 50 tys. wafli krzemowych przepadło bezpowrotnie. To oczywiście przełożyło się na produkcję (musiała zostać wstrzymana) oraz późniejszą dostępność modułów.

Źródło: DRAMeXchange

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię