Strona głównaWiadomościNadchodzi kolejny patch do PUBG. Szykują się spore zmiany w rozgrywce

Nadchodzi kolejny patch do PUBG. Szykują się spore zmiany w rozgrywce

Już w tym tygodniu PlayerUnknown’s Battlegrounds ulegnie znaczącym zmianom, a to za sprawą nadchodzącego patcha. Póki co na serwerach testowych, a niedługo dla wszystkich.

Ma on sprawić, że gracze znajdujący się poza strefą będą otrzymywać większe obrażenia. Poza tym będzie można korzystać z nowych mechanik, takich jak wspinanie się i pokonywanie przeszkód.

Jeśli chodzi o zmiany w strefie, to w informacjach na temat nadchodzącej aktualizacji developerzy napisali: „Otrzymaliśmy sporo głosów proszących o modyfikację bezpiecznej strefy. Zdecydowaliśmy się zmienić sposób w jaki działa, by przekonać większą liczbę graczy do toczenia walk w jej wnętrzu. Mamy nadzieję, że od nadchodzącej aktualizacji ich liczba wzrośnie, w miejsce ganiania się z przeciwnikami poza jej granicami, którego tak wiele było w środkowej i końcowej części starć.

Widać, że twórcy gry chcą zniechęcić graczy do wykorzystywanej przez większość z nich strategii, w której chowają się oni daleko poza strefą z przedmiotami do leczenia, by dopiero w późnym etapie rozgrywki szukać pozostałych przeciwników. Teraz jest to bardzo efektywny sposób walki, szczególnie, że utrzymanie się przy życiu poza strefą wcale nie należy do najtrudniejszych. Najwyraźniej jednak jest to sprzeczne z zamierzeniami developerów, jeśli chodzi o klimat walk.

Inną zmianą będą nowe mechaniki, takie jak możliwość wspinania się na osłony i przeszkody, jak wszelkiego rodzaju murki i płotki. To kolejne ogromne i bardzo wyczekiwane novum w grze. W pierwszej kolejności usprawnienia trafią na serwery testowe, a do ogólnodostępnej wersji gry – w listopadzie.

Źródło: Polygon

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię