Strona głównaEsportNajlepsza na świecie drużyna League of Legends zmienia organizację

Najlepsza na świecie drużyna League of Legends zmienia organizację

Tegoroczni zwycięzcy Worldsów zapowiedzieli, że nie chcą zmieniać składu na kolejny rok. Nie oznacza to jednak, że cała drużyna nie może zmienić organizacji. Samsung Galaxy zmienia się właśnie w KSV Esports.

Włodarze Samsung Galaxy już przedłużyli kontrakty ze wszystkimi swoimi zawodnikami i zapewnili, że nie mają w planach zmieniać składu na kolejny sezon. Trudno im się dziwić, w końcu nie od dzisiaj się mówi, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Jednak drużyna nie będzie już występować pod szyldem koreańskiego producenta elektroniki. Zespół został wykupiony przez KSV Esports. Szczegóły transakcji nie są znane, ale biorąc pod uwagę, że chodzi i mistrzów świata League of Legends, to kwota musiała być spora.

Nowa organizacja zapewniła, że zamierza zadbać o wszystkich fanów dawnego już Samsung Galaxy. Drużyna planuje pozyskiwać nowych sponsorów, ale też nakłonić graczy do częstszego streamowania, aby jeszcze bardziej zbliżyli się do swoich sympatyków. W planach jest również otwarcie biura w Szanghaju.

KSV Esports to nowa organizacja na koreańskim rynku, która bardzo mocno wchodzi w rynek esportowy. Na początku zapewniła sobie udział w Overwatch League i będzie reprezentować miasto Seul, jak Seoul Dynasty. Z czasem zaczęła inwestować w zawodników PlayerUnknown’s Battlegrounds aż w końcu wykupili najlepszą drużynę Heroes of the Storm, czyli MVP Black. Teraz podobne postąpili w przypadku mistrzów świata League of Legends, czyli Samsung Galaxy.

Źródło: Cybersport.pl

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię