Strona głównaWiadomościNajpopularniejsze gry Twitcha – czerwiec 2021

Najpopularniejsze gry Twitcha – czerwiec 2021

Grand Theft Auto utrzymuje się na szczycie, League of Legends znów jest zaraz za nim, a aktualizacja 9.1 do World of Warcraft wyniosła popularne MMORPG do najlepszej dziesiątki.

  1. Apex Legends (48 milionów obejrzanych godzin)

Hype wokół Apexa powoli opada, a liczba obejrzanych godzin spadła z 68 milionów w maju do 48. Gra utrzymuje przy sobie swoją stałą społeczność, streamerów pokroju ImperialHala czy aceu, którzy regularnie pojawiają się na serwerach. Dodatkowo widzowie mieli okazję w czerwcu oglądać profesjonalne rozgrywki na kanale playapex. Średnia widzów wynosiła tam blisko 25 tysięcy.

  1. World of Warcraft (53 mln)

Długo nic się nie działo w świecie World of Warcraft. The Burning Crusade było popularne przez chwilę, ale większość graczy szybko odeszła w innym kierunku i oglądalności na Twitchu nie były w stanie uratować nawet areny. W czerwcu zadebiutowała jednak długo wyczekiwana aktualizacja Chains of Domination. W lipcu gra powinna na Twitchu przyciągnąć do siebie jeszcze więcej ludzi. Już tylko tygodnie dzielą nas bowiem od kolejnego wyścigu World’s First w nowym raidzie.

World of Warcraft Chains of Domination

  1. Counter-Strike: Global Offensive (55 mln)

Counter-Strike będzie nam niedługo szybował do góry. W lipcu profesjonalne rozgrywki esportowe powracają na LAN-a, zobaczymy długo wyczekiwany turniej w Kolonii, w którym wezmą udział najlepsze drużyny z całego świata. Solidna liczba obejrzanych godzin w czerwcu powinna poprawić się znacząco w kolejnym miesiącu.

  1. Dota 2 (62 mln)

Dotę na siódmą pozycję wyniosły oczywiście turnieje. Ponad 20 milionów z tych 62 należy do dwóch kanałów, które przez blisko 300 godzin w czerwcu transmitowały rozgrywki ze sceny esportowej.

  1. Fortnite (71 mln)

Aktualny stan Fortnite’a odzwierciedla pod wieloma względami oglądalność gry na Twitchu. Z miesiąca na miesiąc Fortnite spadał coraz niżej i sytuacji nie był w stanie uratować ani nowy sezon, ani FNCS. Liczba obejrzanych godzin spadła o ponad 20 milionów, a gra Epic Games znajduje się już poza najlepszą piątką.

Fortnite

  1. Minecraft (72 mln)

Słabość Fortnite’a wykorzystał Minecraft. W przeciwieństwie do wielu innych gier, których oglądalność waha się i zmienia w zależności od aktualizacji, Minecraft cały czas trzyma się czołówki, bez względu na wydarzenia wewnątrz gry. Oglądalność spadła zaledwie o pięć milionów i mimo to grze udało się wskoczyć do TOP5.

  1. Valorant (81 mln)

Valorant zyskuje na popularności. Ciężko było oczywiście pobić wynik czerwca, kiedy FPS Riotu pierwszy raz zawitał do najlepszej trójki naszego zestawienia. Wygląda jednak na to, że gracze, którzy oglądali VCT, postanowili dać też szansę streamerom Valoranta. Jeszcze niedawno gra trzymała się dolnej połowy rankingu i czasami ledwo utrzymywała się w dziesiątce.

Valorant

  1. Call of Duty: Warzone (85 mln)

Mamy za sobą dużo spokojniejszy miesiąc na Twitchu. Uczniowie kończyli pewnie ostatnie egzaminy, inni zaczęli korzystać z wakacji, a jeszcze kolejni mogli na chwilę przerzucić się na piłkę nożną. Górą po tych wszystkich spadkach wyszedł Warzone, który z powrotem wrócił od najlepszej trójki naszego rankingu.

  1. League of Legends (148 mln)

Cały czas widać ogromną przepaść pomiędzy League of Legends i resztą stawki. LoL i GTA osiągają liczby, jakich regularnie nie jest w stanie osiągać żaden inny tytuł. Cały czas królują profesjonalne rozgrywki. Gracze spędzają miliony godzin, oglądając esportową scenę w Korei, Europie czy Stanach Zjednoczonych.

League of Legends Gwen

  1. Grand Theft Auto (171 mln)

W czerwcu jeszcze jedną przepaść widzieliśmy pomiędzy GTA a League of Legends. Różnica w liczbie obejrzanych godzin wynosiła wtedy aż 79 milionów. Teraz różnica ta nieco zmalała, a hype wokół GTA zdaje się powoli stabilizować. Nie zmienia to jednak faktu, że RP wciąż oglądają setki tysięcy graczy. XQc cały czas utrzymuje się na szczycie listy najpopularniejszych streamerów, a twórcy pokroju summita czy buddhy każdego miesiąca spędzają na serwerach RP setki godzin.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię