Strona głównaWiadomościNajpopularniejsze gry Twitcha – maj 2021

Najpopularniejsze gry Twitcha – maj 2021

Kolejna odsłona naszego comiesięcznego podsumowania. Grand Theft Auto V dalej święci triumfy, Valorant po raz pierwszy ląduje na podium, a do TOP10 wkrada się single player.

  1. Dota 2 (49 milionów godzin)

Popularna MOBA Valve utrzymuje swoją oglądalność. Chociaż Dota spadła o jedno oczko względem kwietniowego rankingu, liczba obejrzanych przez widzów godzin jest niemalże identyczna. W zeszłym miesiącu było to 50 milionów godzin. Dalej najlepiej oglądają się turnieje, które regularnie zapewniają grze miejsce wśród najpopularniejszych kategorii Twitcha.

 

  1. Resident Evil Village (50 mln)

Bardzo rzadko w TOP10 gier Twitcha pojawia się single player. Są oczywiście miłośnicy oglądania całych playthrough na YouTube czy streamach, ale większość widzów woli przejść grę własnym tempem, a na platformach streaminowych oglądać turnieje lub rywalizację w multiplayerach.

Resident Evil Village

Obecność nowego Residenta w majowym rankingu jest więc bardzo imponująca. Dziesiątki tysięcy widzów oglądały grę u xQc, Lirika czy CohhCarnage’a. Robi wrażenie również liczba obejrzanych godzin. Dla porównania, w grudniu zeszłego roku Cyberpunk 2077 wykręcił 64 miliony.

 

  1. Apex Legends (68 mln)

Na ósmym miejscu utrzymuje się battle royale Electronic Arts. Tak jak zapowiadaliśmy, premiera dziewiątego sezonu przyniosła grze dodatkową widownię i chociaż nie ruszyli się mocno w rankingu, oglądalność wzrosła o ponad 30%.

 

  1. Counter-Strike: Global Offensive (76 mln)

Delikatny wzrost zaliczył również Counter-Strike. FPS Valve, podobnie jak Dota, przyciąga graczy głównie turniejami. Kategoria powinna podskoczyć o kilka pozycji, kiedy sytuacja na świecie zacznie się uspokajać, a scena esportowa wróci do regularnych LAN-ów.

CS:GO

 

  1. Minecraft (77 mln)

Środek rankingu nie zmienił się znacząco względem kwietniowego rankingu. Oglądalność Minecrafta delikatnie spadła, ale pozycja gry w TOP10 pozostaje dokładnie ta sama. Większy ruch w tej kategorii możemy zobaczyć w czerwcu. OfflineTV ogłosiło bowiem kolejną wersję swojego serwera. Do gry wrócą więc więksi streamerzy pokroju Pokimane czy Sykkuno.

 

  1. Fortnite (92 mln)

Fortnite dalej znajduje się oczywiście w górnej części naszego zestawienia. Ekscytacja wokół tej gry znacząco jednak opadła. Mimo finałów FNCS i hype’u wokół rywalizacji najlepszych zawodników poszczególnych regionów, oglądalność Fortnite’a spadła o parę milionów. Kolejnemu tytułowi udało się wyprzedzić produkcję Epic i wszystko wskazuje na to, że Fortnite podium na Twitchu może odzyskać dopiero przy okazji premiery następnego sezonu.

Fortnite Sezon 7

 

  1. Call of Duty: Warzone (96 mln)

Tytuł najpopularniejszego battle royale na Twitchu po raz kolejny trafia do Warzone. Regularne turnieje i twórcy pokroju Nickmercsa czy TimTheTatmana codziennie streamujący grę Activision, zapewniają jej stabilną oglądalność i wysokie miejsce w naszym rankingu. Ostatnio do gry z powrotem przekonał się również Tfue, który streamował Warzone w maju przez 172 godziny. Były profesjonalny gracz Fortnite’a wyrasta w rezultacie nie tylko na świetnego gracza Warzone, ale również jednego z najpopularniejszych twórców.

 

  1. Valorant (100 mln)

Po raz pierwszy w historii naszego rankingu Valorant znalazł się na podium. Pisaliśmy w zeszłym miesiącu o sile co-streamów i ogromnej popularności na Twitchu turniejów VCT. LAN w Reykjaviku, pierwszy turniej offline w historii Valoranta, przypieczętował dobrą passę gry Riotu na platformach streamingowych.

Valorant Killjoy

Jeszcze większym fenomenem niż popularność Valoranta na Twitchu jest fakt, jak dużo zyskał na tym Shroud. Jako naczelny co-streamer VCT obejrzał na żywo wszystkie mecze, a jego oglądalność w maju jest ponad dwa razy wyższa niż oglądalność oficjalnego kanału transmitującego Stage 2 Masters w Reykjaviku. Shrouda w maju oglądano przez 11 milionów godzin, a w najlepszym momencie na jego streamie znajdowało się 340 tysięcy osób.

 

  1. League of Legends (174 mln)

Na podium w maju znalazły się aż dwie gry Riotu. League of Legends swoją oglądalność zawdzięcza Mid-Season Invitationalowi, drugiemu najważniejszemu turniejowi międzynarodowemu w kalendarzu gry. Tyler1 spadł na drugie miejsce, a listę najpopularniejszych streamów opanowały transmisje z MSI.

Dla fanów League of Legends jest to jednak dopiero początek esportowych emocji. Na początku czerwca ruszają bowiem wszystkie najważniejsze ligi regionalne. Europa i Ameryka Północna będą grały w weekendy, a w tygodniu Chiny oraz Korea.

 

  1. Grand Theft Auto V (253 mln)

Twitch żyje aktualnie dramami z serwera NoPixel. Nawet VCT Masters czy Mid-Season Invitational nie są w stanie dorównać zasięgom, jakie wykręca kategoria GTA na Twitchu. Oglądalność gry wzrosła o kolejne 14 milionów, zbliżając produkcję Rockstar bardzo blisko Just Chatting, będącego zazwyczaj poza zasięgiem większości tytułów.

GTA 5

Niekwestionowanym królem RP, niczym shroud w przypadku Valoranta, jest xQc. W maju streamował GTA przez 251 godzin i oglądało go średnio 116 tysięcy widzów. Przez cały miesiąc wykręcił ponad 29 milionów obejrzanych godzin. Pomiędzy nim, a drugim najpopularniejszym kanałem, auronplay, jest różnica 20 milionów godzin. XQc pozostaje największym streamerem Twitcha i na własnych barkach wynosi GTA na szczyt platformy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię