Strona głównaGryAktualnościNiezwykły prezent od Sony dla największego fana God of War

Niezwykły prezent od Sony dla największego fana God of War

Gry już dawno przestały być traktowane jak rozrywka dla dzieci. Coraz większa rzesza ludzi dostrzega w nich dzieła sztuki, a dla pewnego Meksykanina stały się wsparciem w kryzysowych chwilach i sposobem na życie.

Emanuel Mojica Rosas odkrył magiczną moc gier, a konkretnie jednego tytułu – God of War – gdy jego życie stało się pasmem przykrych zdarzeń. Zaczęło się od śmierci babci, potem pojawiły się kolejne problemy rodzinne, a w efekcie – nastąpiła utrata pracy. Jako sposób na odreagowanie tych wszystkich nieszczęść wybrał sesje w God of War. Jednak gra ta stała się dla niego czymś o wiele większym niż tylko ucieczką przed problemami i rozrywką.

Zobacz: Darmowy motyw i avatary z okazji rocznicy God of War

W fabule gry dostrzegł podobieństwa do swojego życia i jego aktualnego stanu. A Kratos stał się dla niego wzorcem do naśladowania, który mimo przeciwności losu, potrafi się w nich odnaleźć i poradzić sobie z problemami. Także takimi jak utrata rodziny – co przecież przytrafiło się także Emanuelowi.

To natchnęło go do podjęcia postanowienia by usłyszał o nim cały świat. Postanowił zebrać jak największą ilość gadżetów związanych z jego ukochanym tytułem. W końcu stał się rekordzistą Guinessa, a autorzy gry zaprosili go do swojej siedziby w Santa Monica, gdzie miał okazję osobiście ich poznać.

Zobacz: Wkurzony Facet ze Starożytnej Grecji – tak mógł nazywać się God of War

To jednak nie wszystko – największy fan God of War dostał od nich coś jeszcze – oryginalny egzemplarz finalnej wersji pierwszej części GoW, tzw. wersji „gold”, która posłużyła za wzór w tłoczni, z której wyjechały sprzedawane w sklepach gry. Artefakt niezwykły i bezcenny, który z pewnością stanie się koronnym punktem jego kolekcji gadżetów.

Poniżej możecie zobaczyć film z wizyty Emanuela w siedzibie Sony oraz momentu wręczenia mu certyfikatu wpisania do księgi rekordów Guinessa i płyty z GoW 1.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię