Strona głównaGryAktualnościWkurzony Facet ze Starożytnej Grecji - tak mógł nazywać się God of...

Wkurzony Facet ze Starożytnej Grecji – tak mógł nazywać się God of War

Twórcy God of War podzielili się na Twitterze pewną ciekawostka. Gra pierwotnie miała mieć zupełnie inny tytuł. Czy wtedy też odniosłaby taki sukces?

Wszystko zaczęło się od żartu jednego Cory’ego Barloga, jednego z twórców God of War, który napisał, że oryginalny tytuł gry to – Wkurzony Facet ze Starożytnej Grecji (ang. Angry Man from Ancient Greece). Swoją drogą, tytuł bardzo oryginalny, ciekawe jak zostałby przyjęty przez rynek?

Zobacz: God of War – kolejna część będzie większa, lepsza i dłuższa

Wtórował mu inny z twórców kultowej serii, który przedstawił jak naprawdę wyglądały kulisy wymyślania nazwy God of War. Wszystko stanęło na wyborze pomiędzy trzema wariantami – God of War, Dark Odyssey lub At The Hands Of The Gods.

Zobacz: God of War: Najlepszy kobiecy cosplay Kratosa

Dark Odyssey, pomimo nawiązania do dzieła Homera mogłoby zwyczajnie zaginąć w gąszczu tytułów obecnych na rynku. W rękach Bogów brzmi co najmniej dziwnie, więc to też słusznie zostało odrzucone. W sumie to tytuł pasujący bardziej do kolejnej części Gothica. God of War brzmi dobrze. Krótko, dumnie i pozostaje nam cieszyć się, że twórcy przygód Kratosa zdecydowali się właśnie na ten wariant.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię