Strona głównaGryAktualnościNajwyżej oceniane gry w 2018 roku

Najwyżej oceniane gry w 2018 roku

Serwis Meatric opublikował listę najwyżej ocenianych gier w 2018 roku. Co ciekawe, najwyższą średnią ocen mają gry na PC-ty.

Najwięcej gier w 2018 roku zostało ocenionych na konsoli Nintendo Switch. To również tam najwięcej gier ma średnią oceny wyższą niż 90. Takich tytułów jest 9. Dla porównania na PC taka gra była tylko jedna i jest nią strategia turowa Into the Breach. Gry PC mają z kolei najwięcej przedstawicieli wśród średniej ocen powyżej 75, bo aż 33.

Zobacz: TOP 10: Najlepsze gry 2018 roku (wideo)

Jeśli chodzi o najlepsze gry bez podziału na platformy, to tutaj bezapelacyjnie króluje Red Dead Redeption II ze średnią ocen 97. Za nimi, chyba również bez niespodzianki, mamy God of War (94), Supar Smash Bros. Ultimate (94), Forze Horizon 4 (93) i Divinity: Original Sin II w wersji na Xboxa (92).

Bardzo ciekawą zależnością jest fakt, że o ile w przypadku konsol na szczycie list mamy tytuły AAA, tak na komputerach królują małe tytuły. W pierwszej dziesiątce najlepiej ocenianych gier mamy w zasadzie tylko Pillars of Eternity II na miejscu 5 (88), Monster Hunter: World na 6 (88) i Forze Horizon 4 na 9 (87). Reszta to gry, o których wiele osób mogło nawet nie usłyszeć.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię