Strona głównaEsportNatus Vincere i MIBR pierwszymi półfinalistami FACEIT Major Londyn 2018

Natus Vincere i MIBR pierwszymi półfinalistami FACEIT Major Londyn 2018

Pierwszy dzień fazy Nowych Mistrzów na FACEIT Major Londyn 2018 za nami. Tym razem obyło się bez większych niespodzianek, wygrali faworyci swoich spotkań i to w obu przypadkach – dość gładko.

Zaczęło się od spotkania Natus Vincere z rewelacją turnieju ESL One w Kolonii – BIG. Był to jednocześnie rewanż za finał tamtego turnieju, w którym lepsi okazali się zawodnicy naszych wschodnich sąsiadów. Tym razem jednak graczom BIG nie dość, że nie udało się urwać ani jednej mapy, to w dodatku zarówno na Dust2 jak i Nuke spotkanie miało bardzo jednostronny przebieg. Na Dust2 zawodnicy BIG zdobyli zaledwie dwa punkty – grając pierwszą rundę full i w rundzie następującej po niej. Potem widzieliśmy już tylko popis gry Na`VI. Nuke wyglądał tylko odrobinę lepiej – BIG co prawda wygrało pierwszą pistoletówkę, ale kolejny punkt zdobyli dopiero w 6. rundzie. I tak wyglądało całe to spotkanie – dominacja ze strony Na`Vi i pojedyncze wyrywane im rundy w wykonaniu BIG. Tak więc ostateczny wynik drugiego starcia – 16:6.

Rewelacją i czarnym koniem tego turnieju miało być compLexity. Przez fazę grupową przeszli świetnie, ale w play-offach trafili na bardzo doświadczoną ekipę MIBR. I tutaj też zaczęło się od dominacji faworytów, którzy Traina wygrali aż 16:4. Na Inferno zawodnicy compLexity próbowali co prawda nawiązać równorzędną walkę, co więcej – po pierwszej połowie prowadzili jednym punktem 8:7, ale gdy MIBR objęli stronę Terro, nie pozostawili przeciwnikom żadnych złudzeń kto jest lepszy w tym spotkaniu. Druga mapa zakończyła się więc wynikiem 16:12.

Jutro przed nami mecze Liquid z HellRaisers oraz chyba najbardziej hitowe spotkanie ze wszystkich – Astralis kontra FaZe. Na kogo stawiacie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię