Strona głównaKonsolePlayStation Vita jest martwe i Sony nie planuje następcy

PlayStation Vita jest martwe i Sony nie planuje następcy

Nintendo Switch udowodniło, że wciąż jest miejsce na konsole przenośne. Jednak Sony najwyraźniej nie zamierza ryzykować. Ich ostatni handheld właśnie dogorywa i za chwilę odłączona zostanie aparatura podtrzymująca życie.

To już oficjalne, w przyszłym roku zakończy się produkcja PlayStation Vita, także Japonii, która zawsze była dla firmy priorytetowa. Już wcześniej zapowiedziano, że do 31 marca 2019 roku to samo stanie się w Europie i USA. To oznacza uśmiercenie konsoli, która i tak ledwo zipała. Nie ma co ukrywać – PlayStation Vita nie było wielkim sukcesem.

Zobacz także: Sony prezentuje PlayStation Classic – konsolę z 20 klasykami z PSX

Hiroyuki Oda przyznał w rozmowie z Manta Web, że aktualnie nie ma nawet planów na następcę. Sony nie planuje kolejnej konsoli przenośnej, przynajmniej w tym momencie. Nie oznacza to oczywiście, że plany w którymś momencie nie ulegną zmianie, ale raczej byłbym w tej kwestii pesymistą. Poza tym stworzenie nowej konsoli to kilka lat pracy, więc i tak byłyby to bardzo odległe plany. Aktualnie priorytetem dla Japończyków jest PS4 i zapewne prace nad PS5.

PlayStation Vita zostało wydane w 2011 roku jako następca PlayStation Portable.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKotaku
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię