Strona głównaGryAktualnościNaukowcy sugerują, że młodzież za pozostanie w domach powinna otrzymywać darmowe gry

Naukowcy sugerują, że młodzież za pozostanie w domach powinna otrzymywać darmowe gry

Pandemia zmusiła wielu ludzi do siedzenia w domu. Brytyjscy naukowcy sugerują, że młodzi ludzie powinni za to dostawać rozmaite nagrody np. w postaci darmowych gier.

Wprowadzone w wielu krajach ograniczenia spowodowane pandemią COVID-19 zmuszają wielu ludzi do pozostania w domach. Jednak jak utrzymać tam zwłaszcza ludzi młodych, na których nie działają groźby? Tradycyjnie sposobem, jednym z nich ma być dostarczanie młodzieży darmowej rozrywki w postaci gier. Takie rozwiązanie sugerują specjaliści od zarządzania kryzysowego w Wielkiej Brytanii.

Scientific Advisory Group for Emergencies (SAGE) opublikowało dokument, w którym podkreśla, że należy dbać o samopoczucie młodych Brytyjczyków przebywających w izolacji z powodu pandemii. Należy im się w tej sytuacji nie tylko wsparcie finansowe, ale również bezpłatny dostęp do Internetu, serwisów streamingowych oraz gier wideo.

Niestety nie ma żadnej propozycji w jaki sposób miałoby się to odbywać. Na szczęście od jakiegoś czasu zarówno Steam jak i Epic Games dają przykład i udostępniają gry za darmo. Dlaczego rząd chce zatrzymać akurat ludzi młodych? Okazuje się, że osoby w wieku od 18 do 29 nie przestrzegają zasad i coraz trudniej im usiedzieć w domu. Według autorów dokumentu ma to związek z brakiem zaufania do rządu oraz potrzeba szybkiego dostępu do rozrywki.

Obecnie w Anglii trwa czterotygodniowy lockdown, więc rząd ma teraz możliwość wykazania się i realizacji projektu. Co więcej, WHO wcześniej sugerowało już, że granie w gry może pomóc w walce z pandemią, bo wiele osób może spokojnie wtedy wytrzymać w domach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię