Strona głównaKonsolePS5 – Sony planowało podnieść ceny gier ponad 349 złotych

PS5 – Sony planowało podnieść ceny gier ponad 349 złotych

Nowa generacja konsol wita nas bolesnym klapsem w dziąsło jakim jest zmiana cen gier. Okazuje się jednak, że gry na PS5 miały kosztować więcej niż ustalone 349 złotych.

Bloomberg opublikował tekst, w którym podkreśla, że ceny gier musiały wzrosnąć ponieważ od 15 lat były na niezmiennym poziomie. Niestety decyzja o zmianie cen gier nie została podjęta we właściwym momencie, pandemia do tego kryzys gospodarczy powoduje, że graczom ciężko zapłacić za gry po 250 złotych, nie mówiąc już o 349.

Zobacz: X-kom zapowiada opóźnienia w wysyłce konsol

Obecnie tytuły takie jak Call of Duty: Black Ops – Cold War, Demon’s Souls, Godfall i NBA 2K21 kosztują 70 dolarów, ale zdaniem dziennikarzy to dopiero początek zmiany cen. Jak się okazuje jednak Sony chciało jeszcze bardziej podnieść ceny za swoje gry. Bardzo możliwe, że negatywne opinie dotyczące NBA 2K21 skłoniły firmę do zmiany swojej decyzji.

Możemy spodziewać się, że w najbliższym czasie gry staną się jeszcze droższe. Bloomberg sugeruje, że standard już został ustalony i będzie wykorzystywany przez kolejnych wydawców. Capcom chce sprawdzać zainteresowanie względem każdej ze swoich gier i na tej podstawie dostosowywać cenę.

Szef IDG Consulting inc. Yoshiko Osaki, który współpracuje z większością wydawców podkreślił, że gier za 70 dolarów będzie coraz więcej.

Nie wszyscy wydawcy wprowadzą gry nowej generacji za 70 dolarów. Jednak spodziewamy się, że coraz większy procent gier będzie startował od ceny 70 dolarów, ale nie wszystkie na raz i nie w jednolity sposób u każdego wydawcy i w każdym IP.

Rzecznik prasowy Sony podkreślił, że firma oferuje swoje tytuły na premierze już za jedyne 50 dolarów, a największe gry za 70. Wyższa cena związana jest z koniecznością wykorzystywania większych zasobów potrzebnych do produkcji.

Co ciekawe, szef Take-Two stwierdził, że GTA 5 i NBA 2K są warte więcej niż 70 dolarów. Ostatecznie gracze zagłosują portfelem. Będą kupować mniej gier na premierę skupiając się tylko na wybranych tytułach czy seriach. Lata temu, właśnie z powodu wysokiej ceny gier nie zdecydowałem się na zakup pierwszego PlayStation.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcebloomberg
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię