Advertisement
Strona głównaWiadomości2 lata więzienia za nazwę WiFi? Być może, jeśli nazwiesz ją "Lucyfer"

2 lata więzienia za nazwę WiFi? Być może, jeśli nazwiesz ją „Lucyfer”

Różne nazwy sieci WiFi widziałem, ale pewien właściciel routera mieszkający w podwarszawskich Łazach wykazał się w tym temacie wybitnie złośliwym poczuciem humoru i trollingiem.

Od kilku dni gigantyczną popularnością na Twitterze cieszy się skan listu pewnego proboszcza parafii we wspomnianych Łazach. Zwraca on uwagę, że ze względu na bliskie położenie jednego z domów w stosunku do zabudowań kościelnych, na terenie parafii widnieje sieć WiFi o wyrazistej nazwie… “Lucyfer”. I oczywiście sugeruje, że taka a nie inna nazwa obraża uczucia religijne parafian. W dodatku to nie pierwsza taka “interwencja” – wcześniej skarżył się na nazwę sieci jeden z parafian. Pod listem proboszcza podpisali się pozostali księża wspomnianej parafii.

Zobacz: Amerykańscy badacze programowo poprawili zasięg WiFi o około 60 metrów

Co może grozić mieszkańcom domu jeśli nie przychylą się do prośby o zmianę nazwy, zawartej w liście? Według art. 196 Kodeksu Karnego za obrazę uczuć religijnych innych osób może ich spotkać kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat. Tylko czy to już nie jest aby pewnego rodzaju przesada?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

4 KOMENTARZE

  1. Jakoś do zgłaszania przypadków pedofilii w kościele się nie spieszą. Lucyfer widać nieźle tam miesza. Pod latarnią najciemniej. Poza tym to imię biblijne, archanioła, tyle, że upadłego.

  2. A jak nazwali ta siec od nazwy bohatera ulubionego serialu? To już jest chore i nienormalne co to się wyprawia. Jak komuś nie pasuje, to niech pozwą Hollywood lub w ogóle cały świat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię