Strona głównaEsportNEEX i tomorrow.gg będą reprezentować logo GKS Tychy. Klub Ekstraklasy z własną...

NEEX i tomorrow.gg będą reprezentować logo GKS Tychy. Klub Ekstraklasy z własną Akademią CS GO i Gaming Housem

Wśród drużyn polskiej Ekstraklasy pojawiła się kolejna, która zainteresowała się esportem – i to w pojęciu szerszym niż tylko FIFA. GKS Tychy jako drugi klub w Polsce (po Piaście Gliwice) postanowił zasilić swoje szeregi sekcją CS: GO.

Klub piłkarski z Tychów bedzie oczywiście nadal reprezentował zawodnik grający w FIFA 18, ale najważniejszą w tym momencie informacją jest pojawienie się sekcji CS: GO. Co ważniejsze, sekcja ta będzie ściśle współpracować z zawodnikami drużyny tomorrow.gg, w barwach której gra między innymi Sebastian 'NEEX’ Trela, znany wcześniej z gry w barwach Izako Boars. Sami zawodnicy tomorrow.gg również będą reprezentować – oprócz swojego – logo GKS Tychy. W zamian będą mogli korzystać z zaplecza zorganizowanego przed klub z Tychów na terenie ich stadionu. Współpraca obu podmiotów jest pierwszym tego typu projektem w Polsce. Do czegoś bardzo podobnego doszło jak do tej pory chyba tylko dwa razy – kiedy to FC Kopenhagen zasilili zawodnicy North, a SK Gaming otrzymało podobną propozycję od FC Koln.

Jeśli zaś chodzi o Gaming House, to również jest przełomowy, bo pierwszy tego typu obiekt w Polsce, który został stworzony na terenie stadionu piłkarskiego. W jego przygotowanie zaangażowały się takie marki jak HyperX oraz HIRO / NTT System i Iiyama G-Master.

Czy Waszym zdaniem CS: GO upowszechni się w klubach piłkarskich na tyle, byśmy mogli zobaczyć kolejną, CS-ową ligę?

Źródło: GKS Tychy

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię