Strona głównaWiadomościRozrywkaNetflix bierze się za dzielenie kont w Polsce

Netflix bierze się za dzielenie kont w Polsce

Polscy użytkownicy mogą pożegnać się z możliwością współdzielenia kont Netflix. Firma idzie na noże.

Netflix Polska potwierdził, że wprowadził system weryfikacji użytkownika, co ma zapobiegać współdzieleniem kont pomiędzy osobami nie mieszkającymi w jednym gospodarstwie domowym. Według oficjalnego komunikatu, w przeciwieństwie do innych krajów, gdzie wprowadzono podobne obostrzenia w Polsce nie będzie możliwości dokupienia możliwości dzielenia konta w kilku gospodarstwach domowych. Z usługi będą mogli korzystać tylko mieszkańcy jednego adresu.

W przypadku wykrycia logowania spoza domu, konieczne będzie wpisanie kodu weryfikacyjnego. Wiadomość przyjdzie na skrzynkę e-mail lub telefon właściciela konta. Kod będzie ważny przez 15 minut. Tylko co stoi na przeszkodzie, żeby kilka osób miało dostęp do jednej skrzynki e-mail?

Firma jest jednak świadoma, że taka weryfikacja jest mocno uciążliwa, zwłaszcza dla osób, które często się przemieszczają i korzystają z usług w różnych miejscach. System ma zatem weryfikować, czy korzystamy z usługi głównie pod jednym adresem. A w przypadku zmiany miejsca pobytu firma sugeruje zmianę adresu zamieszkania w aplikacji.

Na razie nie wiadomo, kiedy zmiany wejdą w życie, można jednak spodziewać się, że wkrótce. Adres weryfikowany jest na podstawie adresów IP, identyfikatorów urządzeń i aktywności konta na urządzeniach zalogowanych na koncie Netflix .

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię