Strona głównaGryAktualnościSquare Enix kontynuuje wprowadzanie blockchain w swoich grach

Square Enix kontynuuje wprowadzanie blockchain w swoich grach

Square Enix rozpoczęło od potwierdzenia, że dalej będzie angażować się w projekty gier wykorzystujące blockchain. Prezes firmy w swoim oświadczeniu informuje, że chce wydawać więcej gier zawierających blockchain.

Jak czytamy w corocznym liście prezesa Square Enix Yosuke Matsudy:

Nasza Grupa ma w opracowaniu wiele gier blockchain opartych na oryginalnych IP, z których niektóre ogłosiliśmy w zeszłym roku, i podejmujemy przygotowania, które pozwolą nam ujawnić jeszcze więcej tytułów w tym roku. Jesteśmy również zaangażowani w globalne zaopatrzenie z perspektywy inwestycyjnej i będziemy nadal przejmować udziały w obiecujących firmach, niezależnie od tego, czy znajdziemy je w Japonii, czy za granicą.

Zeszły rok nie okazał się nazbyt łaskawy dla NFt oraz blockchain, jednak Square Enix dalej chce iść w tym kierunku. Matsuda stwierdza, że zła passa tej technologii nie dotyczy jego firmy i trzeba to zostawić w przeszłości i iść dalej.

Blockchain był przedmiotem radości i źródłem zamieszania, ale mając to w lusterku wstecznym, mamy nadzieję, że gry blockchain wejdą w nowy etap wzrostu w 2023 r. Jeśli ta [kontrowersja] okaże się krokiem w procesie, który prowadzi do stworzenia zasad i bardziej przejrzystego środowiska biznesowego, z pewnością będzie to dla dobra rozwoju rozrywki blockchain.

Jak powiedziałem w zeszłorocznym liście noworocznym, jeśli uznamy, że tradycyjne gry zostały scentralizowane, to gry blockchain muszą działać w oparciu o samowystarczalny, zdecentralizowany model. To jest ta koncepcja, ta filozofia, którą uważam za kluczową.

Przy okazji prezes wspomniał także o planach zamknięcia serwerów gier: Final Fantasy VII: The First Soldier (11 stycznia) i Bravely Default: Brilliant Lights (28 lutego). Ponadto Chocobo Racing GP nie otrzyma żadnych dalszych większych aktualizacji, a sezon 5 będzie ostatnim zaktualizowanym sezonem tytułu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię