Strona głównaGryAktualnościNetflix przejmuje studio deweloperskie Night School Studio

Netflix przejmuje studio deweloperskie Night School Studio

Netflix przejmuje studio odpowiedzialne za Oxenfree i Afterparty. Dzięki temu w ramach abonamentu użytkownicy dostaną także bezpłatny dostęp do nowych gier.

Netflix ogłosił, że przejmuje studio deweloperskie Night School Studios, które jest odpowiedzialne za takie gry jak Oxenfree czy Afterparty. W związku z transakcją wypowiedział się Sean Krankel, współzałożyciel studia:

Netflix daje twórcom filmów i seriali, a teraz także gier niespotykane możliwości tworzenia i dostarczania doskonałej rozrywki dla milionów ludzi. Nasze zgłębianie narracyjnej rozgrywki i osiągnięcia Netflixa we wspieraniu rożnych autorów są naturalnym połączeniem.

Mike Verdu, wicepreses ds. rozwoju gier w Netflixie dodał:

Rozpoczęliśmy proces tworzenia wspaniałych gier dla naszych użytkowników z całego świata. Z radością ogłaszamy dziś, że do rodziny Netflix dołącza  Night School Studio.

Night School Studio zostało założone w 2014 przez Seana Krankela i Adama Hinesa. Zadebiutowali głośną i docenianą przez krytyków grą OXENFREE. Inspiruje nas ich śmiałe podejście do opowiadania historii w grach, a dbałość o wymiar artystyczny oraz ich dotychczasowy dorobek zapowiadają owocną i kreatywną współpracę przy tworzeniu katalogu gier Netflixa.

Jak zapewnił Verdu zarówno filmy jak i gry będą dostępne w ramach tego samego abonamentu bez dodatkowych opłat. Wygląda na to, że Netflix nie rzuca słów na wiatr, w połowie tego roku pojawiła się deklaracja firmy o planach wejścia w rynek gier. Początkowo były to gry mobilne, użytkownicy Netflixa mogą obecnie zagrać w Stranger Things: 1984, Stranger Things 3: Gra, Card Blast, Shoooting Hoops oraz Teeter (Up). Gry dostępne są za pośrednictwem aplikacji mobilnej, która przenosi do Google Play.

Zobacz: Naughty Dog pokaże multiplayer The Last of Us „kiedy będzie gotowy”

Na razie nie są znane żadne szczegóły na temat gier jakie mają zostać stworzone przez przejęte studio. Wiadomo, że deweloper pracuje nad Oxenfree 2, ale czy gra będzie dostępna na platformie Netflix? Pozostaje czekać na kolejne kroki dewelopera.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię