Advertisement
Strona głównaGryAktualnościNie, Netflix nie tworzy serwisu streamingowego dla gier

Nie, Netflix nie tworzy serwisu streamingowego dla gier

Jakiś czas temu pojawił się pogłoski, według których Netflix mógłby stworzyć konkurencję dla Google Stadia oraz Microsoft xCloud. Teraz prezes firmy wszystkiemu zaprzeczył i przyznał, że się na tym po prostu nie znają.

Plotki na temat Netflixa wchodzącego w rynek gamingowy pojawiły się, gdy w jednym z raportów stwierdzono, że największą konkurencją dla platformy nie jest telewizja czy HBO, a Fortnite. Wiele osób sugerowało, że usługa może poszerzyć swoją ofertę właśnie o gry. W trakcie DealBook 2019 prezes Netflixa – Reed Hastings został o to zapytany. Odpowiedź była jednoznaczna.

– Nie. Całkowicie skupiamy się na tworzeniu niesamowitych seriali i filmów – powiedział.

Przyznał jednak, że to właśnie Fortnite jest dzisiaj główną konkurencją dla Netflixa. Dlatego, że każdy z nas ma ograniczony czas na rozrywkę i często musimy wybierać między filmem, serialem, książką czy właśnie grami. Te ostatnie cieszą się coraz większą popularnością, więc siłą rzeczy są konkurencją dla platform streamingowych.

– Ostatecznie chodzi o rywalizację o te kilka godzin. Jednak nie będziemy konkurować z Fortnitem tworząc serwis streamingowy z grami, bo nie jesteśmy w tym wystarczająco dobrzy. Rywalizujemy tworząc niesamowite seriale, aby każdy chciał odłożyć kontroler i wrócić do oglądania naszych produkcji – dodał Hastings.

Nie zmienia to faktu, że rynek streamingu gier czeka prawdziwa rewolucja. Wkrótce zadebiutuje Google Stadia. Nad podobną usługą pracują też Amazon i Microsoft. Sporo mówi się w tym kontekście również o Electronic Arts. Czy zastąpią one tradycyjne granie na komputerze i konsoli? Przekonamy się pewnie za kilka lat.

Zobacz: Netflix wprowadzi zmianę prędkości odtwarzania
Zobacz: Serial Wiedźmin – mniej fantasy, ale więcej horroru

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGameSpot
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię