Strona głównaWiadomościHardwareNetgear NPG XR1000 Pro Gaming - zapowiedź nowego routera dla graczy

Netgear NPG XR1000 Pro Gaming – zapowiedź nowego routera dla graczy

Nowy router Netgear NPG XP 1000 Pro Gaming dołącza do rodziny urządzeń Nighthawk.

Routery dla graczy mają za zadanie zapewnić jak najlepsze połączenie z internetem i możliwie najmniejsze opóźnienia w wysyłaniu pakietów. Netgear NPG XP 1000 Pro Gaming ma z tych postanowień wyjść obronną ręką, a pomóc w tym ma mu system operacyjny DumaOS 3.0, który to oferuje kilka unikatowych rozwiązań:

  • Bandwith Allocation (QoS) – tryb ten faworyzuje nasze sprzęty do grania i rozdziela łącze na dwa sposoby, pomiędzy urządzenia do grania lub aplikacje (gry)
  • Geo Fencing – router sprawdza, z jakimi serwerami najczęściej się łączysz podczas rozgrywki, następnie wybiera połączenie o najmniejszym opóźnieniu.
  • Ping Heatmap – Router wysyła sygnał ping do wszystkich serwerów gier, z którymi się łączysz i wyświetla ich statystyki na mapie świata
  • Connection Benchmark – testuje stabilność oraz szybkość naszego łącza internetowego, przy maksymalnym obciążeniu.

Najbardziej przełomowa wydaje się funkcja Geo Fencing, odsiewająca połączenia o niskiej jakości, więc nie będzie dochodziło do sytuacji, że połączymy się z serwerem gry o wysokim pingu.

Nvidia reklamuje swoje karty graficzne hasłem „Frames Win Games„. Podobnie mówi firma Netgear tylko, zamiast odwoływać się do wyświetlanej liczby klatek na sekundę, odnosi się do opóźnień, jakie pojawiają się w sieci internetowej. Więc niższy ping równa się zwycięstwo. Netgear twierdzi, że ich najnowszy router NPG XP 1000 Pro Gaming zapewnia o 40% lepszą wydajność sieci Wi-Fi, oraz jest w stanie obniżyć ping o 93% w zatłoczonej sieci.

Przekonać o tym, będą się mogli gracze, którzy na to urządzenie przeznaczą 349 dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię