Strona głównaGryAktualnościNew World: twórcy MMO Amazona prezentują system craftingu

New World: twórcy MMO Amazona prezentują system craftingu

Każdy chce mieć grę MMO. Amazon nie jest tu wyjątkiem, tworzy więc grę New World. Właśnie dowiedzieliśmy się jak będzie w niej wyglądał system craftingu.

Szczegóły systemu craftingu przedmiotów w New World zaprezentowano we wpisie na oficjalnej stronie gry. Crafting ma pozwolić nie tylko na tworzenie przedmiotów do dekorowania wnętrz naszych baz, ale też innych, bardziej użytecznych. Będzie jednym z trzech, głównych systemów progresu naszej postaci. Dzięki niemu zyskamy dostęp do dodatkowych surowców, ale też będziemy mogli tworzyć własną, nietypową broń – o ile wcześniej zyskamy odpowiednią umiejętność. 

Zobacz: Crucible – pierwsze wrażenia z nowego shootera Amazonu

Przy okazji tworzenia przedmiotów w New World, gracze będą mieli szansę stworzyć coś, co będzie miało losowo przydzielone “perki”, którymi będzie się wyróżniało od przedmiotów znajdowanych w świecie gry. Zaawansowani gracze będą zaś mogli pomagać początkującym – stworzone przedmioty można im podarować, ułatwiając w ten sposób zdobywanie kolejnych poziomów postaci. Niektóre przedmioty zbierane po drodze będą wpływały na efekt naszego craftingu, a z kolei różne klasy postaci będą mogły zbierać różne “surowce”.

Zobacz: Nowe MMO startuje z dużymi problemami. Twórcy wyłączają serwery na tydzień

Na początku wspomniałem, że w New World będziemy mogli craftować elementy wyposażenia naszych wirtualnych domów. Gra stawia w dużym stopniu na dopasowanie jej elementów do siebie, co tyczy się także elementów naszego otoczenia. Tym samym pozwoli nam nie tylko na tworzenie przedmiotów użytecznych, takich jak narzędzia i broń, ale też dekoracyjnych.

Wszystko to powinno wpłynąć w olbrzymim stopniu na różnorodność rozgrywki dla każdego gracza. New World powinno pojawić się 25 sierpnia, a Amazon już potwierdził, że w międzyczasie pracuje nad innymi grami – w tym MMO w świecie Władcy Pierścieni.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię