Strona głównaWiadomościNie będzie FIFY 19? EA Sports ma inny plan

Nie będzie FIFY 19? EA Sports ma inny plan

Seria FIFA wydawana jest od 1994 roku, kiedy to na sklepowych półkach pojawiła się produkcja nazwana FIFA International Soccer. Być może w tym roku po raz ostatni zobaczyliśmy kolejny numerek w nazwie piłkarskiej marki. EA Sports ma nieco inne plany.

Nie będzie FIFY 19? Jest na to spora szansa. Andrew Wilson, prezes Electronic Arts, w wywiadzie z serwisem Bloomberg przyznał, że jego firma może odejść od cyklicznego wydawania gier. Zamiast tego Elektronicy woleliby skupić się na modelu subskrypcyjnym, w którym gracze płacą regularnie abonament. FIFA traktowana byłaby nie jako produkt, a jako usługa, która ciągle jest aktualizowana o nową zawartość.

FIFA 18 (PC) – recenzja

Taki model staje się coraz popularniejszy wśród wydawców. Zresztą EA ma w tym już spore doświadczenie. Przecież Origin Access to modelowy przykład gier w formie usługi. I gdybym miał co miesiąc płacić za FIFĘ, to nie miałbym z tym żadnego problemu dopóty, dopóki roczny abonament nie byłby droższy niż aktualne ceny gier. Zatem na polskie warunki miesięczna opłata musiałaby wynosić około 10-15 zł. Miałoby to też swoje zalety psychologicznie. Nie od dzisiaj wiadomo, że łatwiej 12 razy wydać 10 zł niż raz 120 zł.

Jednak Andrew Wilson na razie nie był w stanie zdradzić nic więcej na temat tego pomysłu, nie wspominając już o konkretnych datach. Można zatem domniemywać, że na razie to tylko idea, która wymaga dopracowania. Czy to oznacza, że już w przyszłym roku nie zobaczymy FIFA 19? Z całą pewnością nie można tego wykluczyć. Ważna będzie cena miesięcznego lub rocznego abonamentu.

Źródło: Bloomberg, TechRadar

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię