Strona głównaWiadomościNie takie straszne wymagania Final Fantasy XV Windows Edition

Nie takie straszne wymagania Final Fantasy XV Windows Edition

Pierwsze filmy z gry i informacje producenta dotyczące najnowszej części FF nie napawały optymizmem fanów. Aczkolwiek pogróżki o wysokich wymaganiach sprawdzą się tylko wtedy, gdy będziemy chcieli odpalić grę w 4K.

Konsolowcy pewnie już ograli Final Fantasy XV i sprawdzili każdy zakamarek wirtualnego świata. W końcu od chwili premiery minął niemal rok. Z kolei my, sfrustrowani pecetowcy, mogliśmy wyłącznie spoglądać na grę z nad ramienia growych zdrajców. Czasy się jednak zmieniają, exclusivy przestają być grami na wyłączność, wobec czego obietnica fantastycznej zagrywki zostanie spełniona także na PC.

Final Fantasy XV Windows Edition nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, choć deweloper śmiało mówi, że nastąpi to na początku przyszłego roku. Kiedy to się stanie, otrzymamy japońskiego RPG-a w najlepszym wydaniu. Dużą w tym rolę odegra firma Nvidia, gdyż wspiera twórców własną technologią graficzną, jak np. NVIDIA Flow, NVIDIA HairWorks i wieloma innymi upiększaczami obrazu.

Podniesienie jakości grafiki wiąże się jednak ze wzrostem wymagań sprzętowych. Już na samym początku deweloper ostudził zapał u graczy, twierdząc, że nie pohulają w 4K bez wydajnego kompa. Momentalnie zadaliśmy sobie pytanie, jak nowe FF będzie działać w niższej rozdzielczości i detalach. Chcąc nie chąc, dosyć sceptycznie podchodziliśmy do zapowiedzianej premiery. Sytuację załagodził producent, publikując oficjalne wymagania gry, z którymi możecie się zapoznać poniżej:

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • RAM: 8 GB,
  • CPU: Intel Core i5 2400 (3.1GHz) lub AMD FX-6100 (3.3GHz),
  • GPU: GeForce GTX 760
  • HDD: 170 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe: 

  • RAM: 16 GB RAM,
  • CPU: Intel Core i7 3770 (3.4GHz) lub AMD FX-8350 (4.0GHz),
  • GPU: GeForce GTX 1060
  • HDD: 170 GB

Nie wygląda to teraz tak strasznie, prawda? Jak, dacie radę odpalić FF XV z wyższymi nastawami obrazu? 

Źródło: techpowerup.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię