Strona głównaWiadomościNiedoszła ofiara strzelaniny w Jacksonville pozywa EA i innych organizatorów

Niedoszła ofiara strzelaniny w Jacksonville pozywa EA i innych organizatorów

Jacob Mitich, któremu udało się przeżyć strzelaninę, do której doszło w miniony weekend podczas turnieju Madden NGL w Jacksonville, w tym tygodniu złożył pozew sądowy. Oskarża on EA i innych organizatorów o zaniedbania w wyniku, których doszło do tragedii.

W dokumentach sądowych zebranych przez reporterów The Hollywood Reporter można wyczytać, że powód twierdzi, że gospodarz imprezy oraz inni organizatorzy nie zapewnili mu i innym uczestnikom bezpieczeństwa podczas imprezy.

Jak można przeczytać w pozwie:

The Landing stało się ośrodkiem niebezpiecznej, gwałtownej i śmiertelnej działalności. W ciągu ostatnich kilku lat doszło tu do wielu poważnych incydentów i niewiele zrobiono, by temu zaradzić.

Oprócz EA oraz The Landing w pozwie wymienione są również inne firmy zarządzające nieruchomościami. Mitich, który został postrzelony dwa razy żąda nieujawnionej sumy odszkodowania łącznie od ośmiu firm wymienionych w pozwie.

Jako bezpośredni wynik zaniedbania pozwanego EA, powód Jacom Mitich doznał obrażeń ciała, co skutkuje bólem i cierniem…utratą zarobków i zdolności do zarabiania pieniędzy. Ufał gospodarzowi imprezy i organizatorom oraz wierzył, że wkracza w bezpieczną przestrzeń. To zaufanie zostało zniszczone, gdy strzały rozległy się w zatłoczonym miejscu. W połączeniu ze skrajnym niepowodzeniem w zapewnieniu bezpieczeństwa doszło do tragedii. Powołujemy ten proces, aby pociągnąć do odpowiedzialności firmy, które powinny zagwarantować bezpieczeństwo i zagwarantować, że gracze będą mogli realizować swoją pasję nie musząc bać się o swoje życie.

Po niedzielnej strzelaninie EA anulowała pozostałe mecze kwalifikacyjne Madden NFL. Obecnie EA prowadzi wewnętrzny audyt swoich protokołów bezpieczeństwa. Wydawca przekazał również milion dolarów na utworzony fundusz Jacksonville Tribute, który ma pomóc poszkodowanym i rodzinom ofiar strzelaniny.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię