Strona głównaWiadomościDedykowane karty graficzne Intela z technologią Adaptive Sync

Dedykowane karty graficzne Intela z technologią Adaptive Sync

To już pewne – w 2020 roku Intel planuje wprowadzić na rynek własne, dedykowane karty graficzne. Mają one konkurować z Nvidią i AMD. Póki co nie dowiedzieliśmy się o nich za wiele. Ale to właśnie się zmienia. Jedną z pierwszych informacji jest wykorzystanie technologii Adaptive Sync.

Dla wielu osób nazwa Adaptive Sync może nie być tak bardzo znana, jak inne określenie na dokładnie to samo rozwiązanie, czyli AMD FreeSync. Tak, w przyszłych kartach graficznych Intela prawdopodobnie zobaczymy tą samą technologię synchronizacji obrazu, co w urządzeniach AMD. Jak to możliwe? Adaptive Sync jest rozwiązaniem otwartym, z którego może korzystać każdy chętny. Na drugim biegunie jest Nvidia G-Sync, czyli standard zamknięty, należący tylko i wyłącznie do Zielonych.

Intel już w 2015 roku zapowiadał, że zamierza wykorzystać Adaptive Sync w swoich kartach graficznych. Wtedy najprawdopodobniej chodziło o modele zintegrowane. Jednak od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Dlatego też jeden z dziennikarzy zapytał Chrisa Hooka z Intela właśnie o Adaptive Sync. W odpowiedzi przeczytał (na Messengerze), że technologia zostanie wykorzystana w nowych kartach graficznych. Co więcej, otrzymał pozwolenie na opublikowanie tego w mediach społecznościowych. Dla niewtajemniczonych – Chris Hook był szefem marketingu w Radeon Technologies Group, ale został przejęty przez Intela.

Wykorzystanie Adaptive Sync wydaje się logicznym posunięciem. W przypadku Intela nie ma sensu inwestować we własne, zamknięte rozwiązanie, przynajmniej na tym etapie. Lepiej wykorzystać otwarty standard, który już sprawdził się na rynku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię