Strona głównaGryNiestety, Hallo 5 jednak nie wyjdzie na PC

Niestety, Hallo 5 jednak nie wyjdzie na PC

Wystarczyło kilka dni, aby Microsoft zdementował niedawne doniesienia na temat Halo 5 w wersji na PC. Niestety, gracze komputerowi na razie będą musieli obejść się smakiem, co nie oznacza, że seria nigdy nie zawita na komputery osobiste.

Wystarczyła prosta zmiana napisu na okładce Halo 5: Guardians, aby gracze na całym świecie zaczęli spekulować, że gra jednak zostanie wydana na PC-ty. Wskazywała na to historia takich produkcji jak chociażby Quantum Break i Forza. Niestety, tym razem przypuszczenia się nie sprawdziły. Gra nie zostanie wydana na komputerach, co potwierdził rzecznik prasowy Microsoftu.

– Tak, jak mówiliśmy wcześniej, nie mamy planów wydania Halo 5: Guardians na komputery – powiedział rzecznik Microsoftu w rozmowie z serwisem CNET.

Szkoda, bo taka premiera miałaby dużo sensu. Przecież na PC-tach zagości Halo Infinite, które możemy traktować de facto jako Halo 6 (co potwierdził sam Microsoft). Czemu gracze komputerowi mieliby zaczynać swoją przygodę z serią dopiero od szóstej odsłony? Czy nie lepiej byłoby wydać zremasterowane wersje Halo 1-4, następnie Halo 5 i dopiero wtedy Halo 6? Najwyraźniej Microsoft ma na to inny plan.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceCNET
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię