Strona głównaGryNiewiarygodne. PUBG w czerwcu i tak zarobił więcej niż Fortnite na PC

Niewiarygodne. PUBG w czerwcu i tak zarobił więcej niż Fortnite na PC

Myśleliście, że Fortnite jest najpopularniejszą i najlepiej zarabiającą grą na świecie? No to źle myślicie, przynajmniej jeśli chodzi o kasę. Epic Games nadal musi się wiele nauczyć, bowiem nie mieszczą się nawet w TOP5 na PC-tach. 

Według firmy analitycznej SuperData w czerwcu tego roku Fortnite: Battle Royale znalazł się dopiero na 6. miejscu jeśli chodzi o zarobki na PC-tach. Gra została wyprzedzona między innymi przez League of Legends, Dungeon Fighter Online, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Crossfire oraz Fantasy Westward Journey Online II. Skąd tak wysoka pozycja przede wszystkim PUBG? Według danych w samym czerwcu gracze na całym świecie kupili aż 4,7 mln kopii gry! To zasługa promocji, w ramach której grę można było kupić za jedyne 19,99 dolarów. Cały czas nieźle radzi sobie CS:GO, które zajmuje 10. Pozycję na liście. 

Fortnite: Battle Royale dużo lepiej radzi sobie na konsolach, gdzie otwiera zestawienie najlepiej zarabiających gier. Dziwić może za to druga pozycja FIFY 18, która powoli zbliża się do końca swojego żywota, w końcu dzielą nas tygodnie od premiery kolejnej części. Najwyraźniej piłka EA Sports to żyła złota przez cały rok. 

A jak ma się rynek mobilny? Pomimo tego, że Fortnite na samym systemie iOS ma zarabiać 2 mln dolarów dziennie, to nie znalazł się nawet w TOP10 zestawienia. Nadal Pokemon GO, Clash ROyale, Candy Crush i Clash of Clans to największe hity na smartfonach. 

Źródło: SuperData za: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię