Strona głównaWiadomościNinja: Za przejście z Twitcha do Mixera streamer miał dostać 50 milionów...

Ninja: Za przejście z Twitcha do Mixera streamer miał dostać 50 milionów dolarów

Według informacji przekazanych przez Toma Warrena, redaktora serwisu The Verge, streamer Ninja otrzymał sporo gotówki. Microsoft zapłacić twórcy 50 milionów dolarów za przejście z Twitcha do Mixera.

Niedawno gamingowy świat obiegła informacja, że jeden z najpopularniejszych streamerów – Ninja – zmienia platformę. Pierwszy stream na Mixerze przyciągnął uwagę rekordowej liczby graczy. W sieci krążyły pogłoski, że Ninja do przejścia został namówiony przez walizkę pełną pieniędzy. Teraz okazuje się, że może być to prawda. Sprawę nagłośnił Tom Warren z serwisu The Verge, który na Twitterze opublikował post:

Dlaczego Microsoft zapłacił ok. 50 milionów dolarów, by mieć Ninję na Mixerze? Tu nie chodzi o sprzedaż konsol Xbox. Chodzi o xCloud, Microsoft potrzebuje jak największej liczby silnych punktów na start usługi. Google ma YouTube i Stadia, a Amazon ma Twitcha. Microsoft ma Xboxa, Mixer i xCloud.

Teraz ma także Ninję. Należy jednak pamiętać, że słowa Warrena nie są podparte żadnymi dowodami, więc należy podchodzić do tego z lekkim dystansem. Jeżeli jednak faktycznie Ninja dostał 50 baniek za zmianę platformy, to z pewnością na jakiś czas da mu to potężnego kopa entuzjazmu.

Zobacz: Ninja zmienia “barwy”. Najsłynniejszy streamer będzie nadawał wyłącznie dla Mixera

Wkrótce przekonamy się na ile popularność streamera przełoży się na wzrost popularności Mixera. Wpływ może mieć na to również start 10 sezonu Fortnite, o którym więcej przeczytacie w naszym poprzednim artykule.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTwitter
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię