Strona głównaEsportNinjas in Pyjamas kontra FaZe Clan w finale IEM Oakland. NiP powalczy...

Ninjas in Pyjamas kontra FaZe Clan w finale IEM Oakland. NiP powalczy o obronę trofeum

Wczoraj późną nocą rozstrzygnęły się losy drużyn, które spotkają się ze sobą w wielkim finale Intel Extreme Masters Oakland w Oracle Arena. O 22:15 polskiego czasu zmierzą się w nim zawodnicy Ninjas in Pyjamas oraz FaZe Clan.

By awansować do finału IEM Oakland zawodnicy Ninjas in Pyjamas musieli pokonać Brazylijczyków z SK Gaming. Na mapie Overpass, która była wyborem SK, to właśnie do nich należał początek spotkania, w którym bardzo szybko pojawił się wynik 5:0. W tym momencie jednak NiP zabrał się za odrabianie strat i pierwszą połowę kończyli już z wynikiem 8:7 dla siebie. Druga pistoletówka wpadła na konto SK, ale była to jedna z zaledwie dwóch przegranych w tej części spotkania rund i NiP wyrwał dla siebie pierwszy punkt tego półfinału. Na mapie Cache znowu zaczęło się od przewagi SK i wyniku 8:7, tym razem dla Brazylijczyków, którym jednak tym razem udało się utrzymać inicjatywę w całym przebiegu mapy i zremisować stan meczu na 1:1. Mapa Inferno to kolejna wyrównana pierwsza połowa, z jednopunktowym prowadzeniem NiP, ale tym razem nie wypuścili już raz zdobytej inicjatywy z rąk i wygrali 3. mapę 16:11 i całe spotkanie 2:1. Niesamowitą postawą w tym spotkaniu wykazali się młodzi zawodnicy NiP – REZ i draken, szczególnie imponować mogły zagrania tego drugiego ze snajperki. O przewadze NiP zadecydowała pewnie m.in. słaba forma TACO, który na 76 rozegranych rund zdobył zaledwie 28 fragów przy 49 zgonach.

W drugim półfinale „drużyna gwiazd” czyli FaZe Clan spotkała się z ulubieńcami gospodarzy – Cloud9. To spotkanie było już dużo mniej wyrównane – raz, że do rozstrzygnięcia wystarczyły zaledwie dwie mapy, dwa, że skończyły się wynikami 16:8 i 16:6. Na pierwszej mapie (Train) Cloud9 jeszcze z początku próbowało nawiązywać w miarę wyrównaną walkę z przeciwnikami, ale od 6. rundy to FaZe zaczęło uciekać z wynikiem, po pierwszej połowie schodząc z wynikiem aż 11:4. W drugiej mogli więc pozwolić sobie na nieco większą swobodę, pozwalając przeciwnikom na ugranie jeszcze 4 rund. Overpass zaczął się podobnie, natomiast w drugiej Cloud9 nie mieli już praktycznie nic do powiedzenia – zdobywając tam zaledwie 2 rundy i 6 w całym spotkaniu musieli pożegnać się z marzeniami o grze w finale.

SK Gaming vs. Ninjas in Pyjamas – 1:2 (9:16, 16:8, 11:16)
FaZe vs. Cloud9 – 2:0 (16:8. 16:6)