Strona głównaGryAktualnościNintendo Switch sprzedane w blisko 37 milionach sztuk

Nintendo Switch sprzedane w blisko 37 milionach sztuk

W jednym z najspokojniejszych dla gamingu okresie, Nintendo sprzedaje kolejne dwa miliony handheldów. 

Statystyki opublikowane przez Nintendo podają, że do czerwca 2019 roku japońskiemu gigantowi udało się sprzedać 36.87 miliona sztuk Nintendo Switch, a sprzedaż software’u wzrosła do 210 milionów.

Zobacz: Nintendo strzela sobie w kolano? Darmowe naprawy Joy-Conów nie dla wszystkich

Sukces Switcha przestał już być tematem do dyskusji. Wystarczy rozejrzeć się po samolocie przy okazji kolejnej podróży, porozmawiać ze znajomymi albo przejrzeć kilka ostatnich gamingowych newsów. Switch trafił w dziesiątkę i najwyraźniej nie planuje prędko się zatrzymać, co potwierdzają ostatnie dane.

Pod względem liczby sprzedanych konsol Switch przeskoczył już Wii U, GameCube oraz Nintendo 64. Do zyskania tytułu przynoszącej największe zyski konsoli Nintendo trzeba pokonać jeszcze SNES (49.10 mln), NES (61.91 mln) i Wii (101.63 mln).

Według szacunków Nintendo z marca tego roku, Switch miałby przeskoczyć SNES-a już po pierwszym kwartale 2020. Biorąc jednak pod uwagę, że Switch Lite nie był wtedy oficjalnie zapowiedziany, sprzedaż handhelda w nadchodzących miesiącach może rosnąć w znacznie szybszym tempie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię