Strona głównaKonsoleNintendo Switch Lite – premiera nowej konsoli już 20 września

Nintendo Switch Lite – premiera nowej konsoli już 20 września

Teraz to już oficjalne, Nintendo zapowiedziało premierę nowej wersji konsoli Nintendo Switch na 20 września. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami będzie to typowa konsola podróżna, która nie obsłuży stacji dokującej Switch. Fani Pokemonów nie powinni być zawiedzeni nowym produktem, Nintendo przygotowało małą niespodziankę.

Nowa wersja konsoli Nintnedo Switch Lite będzie dostępna w trzech kolorach: żółtym, szarym oraz turkusowym. Fani Pokemonów dostaną również swoją wersję konsoli w koloże szarym z motywem Pokemon Shield i Sword. Wersja ta nie będzie jednak zawierała kopii gry.

Zobacz: 10 najlepiej sprzedających się gier na Nintendo Switch w Stanach Zjednoczonych

Switch Lite będzie o około 100 dolarów tańszy od swojej standardowej wersji. Sugerowana cena to około 199 dolarów. Poza niższą ceną, nowe urządzenie cechuje się również mniejszymi gabarytami w porównaniu do edycji standardowej. Standardowa wersja Switch miała wymiary  10 x 24 cm, z kolei wersja Lite to 8,9 x 21,6 cm. Również dotykowy ekran urządzenia uległ skurczeniu, będzie on miał 5,5 cala w porównaniu do 6,2 cala w wersji standardowej. Plusem będzie D-Pad zamiast przycisków kierunkowych.

Oczywiście rozmiar to nie jedyna różnica pomiędzy urządzeniami. W przeciwieństwie do standardowej wersji Lite będzie miał na stałe zamontowane Joy-Cony i nie będzie obsługiwał trybu TV. Lite nie jest wyposażony w Switch Dock.

Zobacz: Kolejny przeciek potwierdzający Nintendo Switch Mini 2?

Z kolei jeżeli chodzi o kompatybilność gier Nintendo informuje:

Nintendo Switch Lite obsługuje wszystkie gry z biblioteki działające w trybie Handheld. W przypadku gier, które nie obsługują tego trybu gracze mogą podłączyć bezprzewodowo kompatybilne kontrolery (sprzedawane oddzielnie) do Nintendo Switch Lite. Jeśli używasz oddzielnych Joy-Con, użytkownicy będą musieli mieć urządzenie do ich ładowania, takie jak uchwyt ładujący Joy-Con.

Aby znaleźć informacje o zgodności trybu odtwarzania dla określonych gier, zapoznaj się z treścią na opakowaniu produktu lub w opisie tytułu w sklepie Nintendo eShop.

Na razie Nintendo nie informuje o sprzedaży konsoli w ramach bundle. Premiera 20 września.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię