Strona głównaGryAktualnościNintendo Switch sprzedany w ponad 15 miliona sztuk w Stanach Zjednoczonych

Nintendo Switch sprzedany w ponad 15 miliona sztuk w Stanach Zjednoczonych

Nintendo chwali się kolejnymi osiągnięciami. 

Nie ma co ukrywać, jest czym. Chociaż wciąż liczby Switcha ciężko porównywać z PlayStation 4 czy Xbox One, w swojej kategorii handheld robi kawał świetnej roboty.

Zobacz: Wiedźmin 3 – PowerA stworzyło licencjonowany kontroler Nintendo Switch

Premiera Switch Lite pomogła ogólnej sprzedaży przekroczyć granicę 15 milionów sztuk w Stanach Zjednoczonych. Konsola Nintendo pozostaje tam najlepiej sprzedającym się systemem przez ostatnie 10 miesięcy, a sam wrzesień udał się pod tym względem o 20% lepiej od tego z 2018 roku.

Jeżeli chodzi o gry, 14 z tych dostępnych na Switchu sprzedało się w ponad milionie sztuk w Stanach Zjednoczonych. Cztery z nich – Mario Kart 8 Deluxe, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario Odyssey i Super Smash Bros. Ultimate – przekroczyło granicę sześciu milionów.

Wszystkie te liczby mogą poszybować jeszcze wyżej w nadchodzących miesiącach. Na poczatku listopada wychodzi nowa odsłona Pokemonów, a Boże Narodzenie zawsze wzbudza w graczach chęć kupienia kolejnej konsoli.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię