Strona głównaWiadomościNioh inspirowany serią Dark Souls będzie dostępny na PC

Nioh inspirowany serią Dark Souls będzie dostępny na PC

Konsolowy hit wreszcie pojawi się na naszych blaszakach. Kto zdążył już obcykać Dark Souls 3, ten z otwartymi ramionami powita najnowszą grę akcji RPG studia Team Ninja.

Gry powstałe na wyłączność konsol coraz częściej lądują na dyskach pecetowców, co niejako świadczy o tym, że rynek komputerowy jest zbyt kuszący dla twórców, by z niego zrezygnować. I tak po niespełna 7 miesiącach od wydania Nioh na PS4, w ostateczności zostanie udostępniony również na platformie Steam. Będzie to wersja Complete Edition, a więc zawierająca wszystkie DLC, a nawet dodatkowo specjalny hełm ułatwiający rozgrywkę – Dharmachakra Kabuto.

Gracze przed premierą Nioh zaplanowaną na 7 listopad, powinni dla treningu odpalić jakiegoś Dark Soulsa. Dlaczego? Bo zapowiedziana gra jest podobna względem trudności i mechaniki gry. Choć trzeba przyznać, że nie jest to kompletny klon DS-a. Różni je przede wszystkim klimat gry i drobne niuanse dotyczące prowadzenia walki.

W Nioh (czyt. Nijo) będziemy mieć do wyboru 3 rodzaje uderzeń (niskie, średnie, wysokie), które zadecydują o szybkości i skuteczności działania. Ataki nie polegają tu na wyprowadzeniu combosów, a użyciu szeregu podstawowych ataków. Ponieważ gra jest dość wymagająca wobec graczy, przetrwamy starcia z bossami tylko jeśli zapamiętamy ich ruch i zastosujemy odpowiednie formy ataku.

Na stronie Metecritics Nioh w wersji PS4 zebrał niesamowicie wysoką średnią ocen 88%, dlatego wierzymy też, że edycja PC zostanie ciepło przyjęta. Czy czekacie na grę razem z nami? 

 

   

Źródło: techpowerup.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię