Strona głównaWiadomościNowa generacja mobilnych układów graficznych Nvidia jeszcze w tym roku?

Nowa generacja mobilnych układów graficznych Nvidia jeszcze w tym roku?

Gigabyte niechcący zdradził plan wydawniczy swojego partnera. Wygląda na to, że premiera najnowszych kart Nvidii nastąpi już niedługo.

Przez ostatnie miesiące w kółko myśleliśmy o najnowszej generacji kart Nvidia. Wpierw sugerowano nam, że będą to GTX-y z oznaczeniem 20xx, a po chwili przekonywano nas o fałszywych plotkach i nadaniu im zgoła innych imion. Skończyło się na tym, że nic nie wiemy ani o szykowanych modelach, ani też o potencjalnej dacie premiery nowych układów.

Nvidia doskonale kamufluje swoje działania, ale ich plan miał jedną wadę. A jest nią firma Gigabyte, która prawdopodobnie przez pomyłkę udzieliła nam jakże cennych informacji w związku z szykowaną premierą nowych modeli kart graficznych. Ich przedstawiciel na forum overclockers zostawił wpis, który jednoznacznie odnosi się do tajemniczej daty wypuszczenia z klatki kart graficznych w wersji desktopowej i mobilnej.

W odpowiedzi na pytanie o odświeżone wersje laptopa Aero 15X przedstawiciel Gigabyte poinformował, że wspomniany model nie doczeka się ulepszonej specyfikacji, aż do momentu zapowiedzi kolejnej generacji GPU. A ta miałaby pojawić się w laptopach pod koniec 2018.

Jak dobrze wiemy, układy mobilne zawsze wkraczają na rynek po kilku miesiącach po premierze desktopowych wersji kart, więc całkiem możliwe, że nowe GTX-y ujrzymy w blaszakach w ciągu 3 miesięcy.

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię