Strona głównaWiadomościNowa klawiatura Razera, której nie straszne są woda i wszelkie płyny

Nowa klawiatura Razera, której nie straszne są woda i wszelkie płyny

Razer BlackWidow Ultimate to nowa klawiatura w ofercie zielonego producenta. Czym wyróżnia się na tle konkurencji i wcześniejszych modeli Razera? Odpornością na zalania wodą i kurz.

Razer BlackWidows Ultimate nie różnic się praktycznie niczym od wcześniejszego modelu. To nadal klawiatura mechaniczna z zielonymi przełącznikami, zielonym podświetleniem i możliwością wciskania do 10 przycisków jednocześnie. Ma też efekty świetlne i możliwość programowania wszystkich przycisków. Ale jedna rzecz wyróżnia ją z tłumu.

Na pewno każdemu kiedyś zdarzyło się wylać coś na biurko. Pół biedy jeśli kończyło się to tylko wycieraniem blatu. Nieco gorzej gdy oberwało się myszce lub klawiaturze. W przypadku modelu Razer BlackWidow Ultimate tego problemu nie ma. Klawiatura otrzymała certyfikat IP54, co oznacza, że jest częściowo odporna na płyny i kurz. Oczywiście daleko jej do IP67, które pozwala na zanurzanie urządzenia pod wodą, ale i tak poradzi sobie ze standardowymi zachlapaniami.

Pomysł na wodoodporną klawiaturę nie jest nowy, ale podobnego produktu brakowało w ofercie Razera. Klawiaturę BlackWidow Ultimate można już kupić na stronie producenta w cenie 110 dolarów lub 120 euro. W sklepach urządzenie ma zadebiutować jeszcze przed końcem roku.

Źródło: Engadget

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię