Strona głównaWiadomościNowa seria dysków SSD Plextor jest już dostępna w Polsce

Nowa seria dysków SSD Plextor jest już dostępna w Polsce

Najnowsze dyski SSD Plextor z serii M9P weszły na polski rynek. Jest to pierwsza seria dysków dedykowanych dla graczy, wykorzystujących pamięć 3D NAND.

Tajwański producent stworzył trzy wersje dysków z myślą o graczach: M.2 do laptopów, M.2 z radiatorem dedykowany dla komputerów stacjonarnych oraz opcja zabudowana w adapterze PCI-e. Każdy z modeli został wyposażony w zaawansowaną 64-warstwową pamięć flash 3D NAND oraz kontroler Marvell 88SS1093, wspierany autorską technologią PlexNitro (optymalizacja pamięci podręcznej).

Każdy model z tej serii charakteryzuje się prędkością sekwencyjnego odczytu na poziomie 3200 MB/s oraz zapisu do 2100 MB/s. Wydajność losowego odczytu i zapisu wynosi odpowiednio 400 000 i 300 000 IOPS. Urządzenia zostały przygotowane głównie z myślą o prowadzeniu rozgrywek esportowych dzięki zmniejszeniu opóźnień i o 20% krótszemu czasowi rozruchu w porównaniu do typowego napędu SATA. Ponadto jak przystało na sprzęt gamingowy nie mogło zabraknąć oświetlenia RGB oraz radiatora pomagającego kontrolować temperaturę pracy urządzenia.

Plextor M9PeY – to dysk SSD zamknięty w obudowanie w formacie HHHL, jest kompatybilny ze slotem PCI-e. Pozwala to wykorzystać go w starszych płytach głównych, na których nie ma slotu M.2. Dodatkowo dysk jest wyposażony w radiator wspomagający odprowadzanie ciepła. Diody LED odpowiadają za sygnalizację stanu pracy. Cena modelu w zależności od pojemności waha się w granicach 580 – 1790 złotych.

Plextor M9PeG – dysk M.2 w formacie 2280, obudowany radiatorem co zapewnia optymalne odprowadzanie ciepła nawet przy maksymalnym obciążeniu. Cena modelu w zależności od pojemności dysku mieści się w przedziale od 485 do 1700 złotych.

Plextor M9PeGN – trzeci z braci jest dyskiem M.2 w formacie 2280 bez radiatora. Dedykowany do wykorzystania w ultrabookach. Dysk o pojemności 512 GB dostępny w cenie 840 złotych.

Czas pracy każdego z modeli został oszacowany na minimum 1,5 miliona godzin. Producent udziela 5 letniej gwarancji serwisowej.

Źródło: wec24

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię