Strona głównaWiadomościNowa seria kart graficznych - AMD Radeon RX 500X. Czym będzie?

Nowa seria kart graficznych – AMD Radeon RX 500X. Czym będzie?

Wygląda na to, że AMD zamierza odgrzewać już odgrzewanego kotleta. Na stronie firmy pojawiły się wzmianki na temat zupełnie nowej serii kart graficznych Radeon RX 500X. Czy to kolejna próba odświeżenia Polarisów?

Na razie nie wiemy nic na temat nowej serii kart graficznych, poza tym, że ma się nazywać Radeon RX 500X i wzmianki na jej temat pojawiły się na oficjalnej stronie AMD. Niestety, nie znajdziemy tam żadnych informacji czym mogą być nowe Radeony. Jednak sama nazwa mówi nam już dość sporo.

Zobacz także: Ceny kart graficznych spadają! Sytuacja wraca do normalności

Skoro karty mają się nazywać Radeon RX 500X, to możemy z dużym prawdopodobieństwem założyć, że będą to odświeżone modele RX 500. Warto w tym miejscu przypomnieć, że RX 500 to tak naprawdę odświeżona seria RX 400, więc w tym wypadku mielibyśmy do czynienia z bardzo długim wykorzystywaniem architektury Polaris. Powiedziałbym nawet, że trochę zbyt długim.

Pierwsze plotki mówią o wydajności wyższej o średnio 5-6 procent w porównaniu z poprzednią serią. Nie będzie to wielka innowacja, ale przecież mówimy o tej samej architekturze, więc nie ma co liczyć na cuda.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię