Strona głównaWiadomościNowe GeForce'y to jednak architektura Ampere i seria GTX 2000?

Nowe GeForce’y to jednak architektura Ampere i seria GTX 2000?

Od kilku tygodni, a nawet miesięcy trwa debata na temat kolejnej generacji kart graficznych Nvidia GeForce. Do tej pory nie wiemy jaką architekturę będą one wykorzystywać – Ampere, Volta, a może Turing? Do tego dochodzi jeszcze kwestia nazewnictwa. Będą to GeForce’y GTX 1100 czy GTX 2000?

Odpowiedzi na te nurtujące pytania przychodzą za sprawą firmy Manli Technology Group. Nie jest to marka szczególnie znana w Europie, ale nie zmienia to faktu, że produkują oni karty graficzne z serii Nvidia GeForce. Samo to jeszcze nic nam nie mówi. Sytuacja zmienia się, gdy zobaczymy jakie nazwy w ostatnim czasie firma zarejestrowała.

Po pierwsze, na liście pojawiają się nowy rdzeń graficzny GA104-400. To sugeruje, że jednak będziemy mieli do czynienia z architekturą Ampere, a nie Turing lub Volta. Skąd taki wniosek? Druga litera w oznaczeniu mówi właśnie o architekturze. Aktualne oferowane karty z architekturą Pascal mają układy GP, np. GP104-400 w GTX 1080. W skrócie A oznacza Ampere tak, jak P oznacza Pascal.

Ale to nie wszystko. Manli Technology Group zarejestrowało też nazwy GeForce GTX 2070 oraz GeForce GTX 2080. To oznaczałoby, że kolejna generacja to jednak GTX-y 2000, a nie – jak wcześniej sugerowano – GTX-y 1100. Pamiętajcie jednak, że to wciąż nie są oficjalne informacje, więc nie traktujcie ich jako 100-procentowo pewne. Wszystkiego powinniśmy się dowiedzieć już 20 sierpnia, w trakcie konferencji Nvidii przed Gamescom 2018.

Źródło: Video Cardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię