Strona głównaWiadomościNowe informacje na temat gry KURSK. Wkrótce poznamy datę premiery, jest też...

Nowe informacje na temat gry KURSK. Wkrótce poznamy datę premiery, jest też nowy trailer wideo

Dobre informacje dobiegają z siedziby studia Jujubee, producenta gry KURSK. Firma planuje ogłoszenie daty premiery gry na zbliżającym się wielkimi krokami Pixel Heaven 2018, pochwaliła się również najnowszym trailerem – tym razem stworzonym na silniku gry.

Jak mówią autorzy, KURSK ma być pierwszą w historii grą przygodowo-dokumentalną, której akcja ma się kręcić wokół tragedii rosyjskiego atomowego okrętu podwodnego K-141 Kursk, która wydarzyła się na wodach morza Barentsa niemal 18 lat temu. Fabuła ma być oparta niemal w całości na faktach, tak więc gracze będą mogli stać się niemal naocznymi świadkami tamtych tragicznych wydarzeń.

O tym, co czeka na graczy po premierze, przekonać się możecie oglądając najnowszy trailer gry. Został on w całości wyrenderowany w czasie rzeczywistym na silniku gry i nie był poddany żadnej obróbce. Tak więc jest to aktualny stan prac nad grą – a przecież firma nadal jeszcze będzie nad nim pracować, aż do chwili wydania pełnej wersji tego tytułu.

[you tube=58US71Idr9o]

Data premiery gry ma zostać ujawniona podczas tegorocznego Pixel Heaven, które wystartuje już 7 czerwca. Będzie to drugi raz gdy Jujubee będzie się wystawiać na tym wyjątkowym wydarzeniu. Ujawnienie daty premiery odbędzie się podczas specjalnego panelu dyskusyjnego „KURSK. Czy nadszedł czas, aby gry opowiadały prawdziwe historie?”.

Jak mówią przedstawiciele studia, najwyższa pora by poruszyć poważne, kontrowersyjne tematy i w ten sposób inspirować do pogłębiania wiedzy o świecie. Wyrazem tej myśli jest nowa linia gier, oznaczanych sloganem Games Beyond™ – z naciskiem na historię, rozgrywkę i dojrzałą tematykę. Po KURSKU kolejną grą z tego cyklu będzie KONKLAWE.

Jak oceniacie pomysł Jujubee na Games Beyond™? Czy Waszym zdaniem branża potrzebuje takich gier?

Źródło: Jujubee

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię